Zaangażowanie marki Leatt w ochronę rowerzystów przed urazami, szeroko zakrojone testy czy długoterminowy rozwój sprawiają, że nasze produkty należą do najbardziej znanych i najchętniej wybieranych przez kolarzy górskich na całym świecie.

W sezonie 2021 aktualizacji doczekała się linia kasków, a nowości prezentujemy poniżej:

Kask fullface Leatt MTB 8.0 Gravity

Najbezpieczniejszy i najwygodniejszy kask w naszej ofercie to model MTB 8.0. Wszystkie kaski wyposażone zostały w naszą autorską ochronę 360° Turbine Technology, która zmniejsza siły działające na głowę rowerzysty w trakcie uderzenia – zarówno wstrząsy jak i rotacyjne przeciążenia.

Kask MTB 8.0 Gravity wyposażony został w wyściółkę wewnętrzną Pro-Fit, która zapewnia maksimum komfortu oraz stabilności, nawet w najgorszym terenie. Kask spełnia wymagania certyfikatów ASTM oraz motocyklowego ECE, dzięki czemu oferuje maksymalną ochronę podczas upadku.

Kask fullface Leatt MTB 4.0 Enduro

Znany ze swojej doskonałej wentylacji i komfortu kask MTB 4.0 przeszedł ewolucję i zapowiada się jako najpopularniejszy kask w ofercie.

Podjazd czy zjazd, e-bike czy zwykły rower – nie ma to znaczenia, kask Leatt MTB 4.0 Enduro zapewni Ci maksimum ochrony i komfortu. Kask typu fullface doczekał się odpinanej szczęki i posiada niesamowicie mocny magnezowy zacisk, który ułatwia montaż/demontaż.

Odpinana szczęka zwiększa poziom wentylacji, a w razie potrzeby może być szybko zamontowana z powrotem by pokonać trudniejsze odcinki. Regulowany daszek zyskał odpowiednio dużo miejsca, aby umiejscowić pod nim gogle lub okulary, które posiadają teraz dedykowane mocowanie.

Za bezpieczeństwo odpowiada m.in. system 360° Turbine Technology, który wykorzystywany jest we wszystkich kaskach Leatt.

Otwarty kask Leatt MTB 4.0 ALL MTN

Kask Leatt MTB 4.0 ALL MTN bazuje na wersji z odpinaną szczęką, ale jest jego lżejszą, otwartą wersją. Podobnie jak starszy brat posiada regulowany daszek z miejscem na gogle lub okulary. Za zapięcie odpowiada magnetyczne zapięcie Fidlock, a dzięki autorskiej technologii 360° Turbine Technology, poziom bezpieczeństwa stoi na najwyższym poziomie.

Kask fullface Leatt MTB 1.0 Downhill

Leatt MTB 1.0 Downhill to lekki kask typu fullface z certyfikatem ASTM Downhill oferuje maksymalne bezpieczeństwo w rozsądnej cenie.

Również wentylacja stoi na wysokim poziomie, a dzięki technologii 360° Turbine Technology bezpieczeństwo jest z poziomu kasków premium.

Gogle Leatt MTB Velocity 4.0 dostępne będą już wkrótce u polskiego dystrybutora w cenach:

  • Leatt MTB 8.0 Gravity – 1699zł
  • Leatt MTB 4.0 Enduro – 1199zł
  • Leatt MTB 4.0 ALL MTN – 799zł
  • Leatt MTB 1.0 Downhill – 399zł
  • Leatt MTB 1.0 Downhill Junior – 379zł

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter