Wraz z rosnącą popularnością enduro pojawiła się konieczność stworzenia ochraniaczy na kolana, w których komfort użytkowania stoi wyżej niż ochrona przed uderzeniami. Powstała kompletnie nowa grupa lekkich ochraniaczy, które idealnie odnajdują się podczas jazdy trail/all mountain czy w trakcie lżejszych endurowych wycieczek.

Ochraniacze na kolana Leatt Knee Guard AirFlex Hybrid / zdjęcie: Marek Chabros

Ochraniacze na kolana Leatt Knee Guard AirFlex Hybrid

Do grona producentów posiadających lekkie ochronki dołączyła marka Leatt. Model Knee Guard AirFlex Hybrid z całą pewnością ma najdłuższą nazwę w stawce, ale co się za tym kryje? Zobaczmy!

Zdjęcie: Marek Chabros

Konstrukcja ochraniacza typu Super Slim opiera się na ciasno dopasowanej „skarpecie”, do której zamocowano specjalne wstawki z żelu AirFlex. Jest to mieszanka, która zapewnia odpowiednie dopasowanie i giętkość podczas użytkowania, a zarazem jest bardzo wytrzymała podczas przyjmowania mocnych uderzeń. Dodatkowo producent znalazł także miejsce na dodatkową wstawkę z przodu dla lepszego ślizgania się ochraniacza po powierzchni podczas upadku.

Zdjęcie: Marek Chabros

Za maksymalny komfort użytkowania odpowiedzialna jest główna skarpeta, która wykonana została z materiałów MoistureCool i AirMesh, dzięki czemu jazda w upalne dni nie powinna być problemem. Całość posiada dopasowany i odpowiednio docięty krój, aby jak najlepiej przylegać do kolan użytkownika. O pewności tego rozwiązania niech świadczy fakt, że Leatt nie zastosował tu żadnych rzepów ściągających.

Pierwsze wrażenie

Lekkie ochraniacze na kolana idealnie nadają się na wycieczkę po górach czy lżejsze haratanie. Priorytetem jest tu wygoda użytkownika podczas pedałowania, a ochrona kolana jest na podstawowym poziomie. Czy będzie ona wystarczająca okaże się w trakcie sezonu, ale po moich doświadczeniach z tego typu ochraniaczami innych marek, z całą pewnością powinny dać radę. Póki co w zimowych warunkach nie miałem zbyt wielu okazji w nich pojeździć, ale w trakcie tych kilku śnieżnych wypadów mogę powiedzieć, że są bardzo wygodne i prawie zapominasz o nich, że w ogóle je masz na nodze.

– Tomasz Profic, 43RIDE
Zdjęcie: Marek Chabros

Specyfikacja

  • ochraniacz typu super slim
  • certyfikat bezpieczeństwa Knee EN1621-1
  • ochronne wkładki z żelu AirFlex
  • główna konstrukcja wykonana z MoistureCool i AirMesh
  • perforowany materiał dla zwiększenia wentylacji
  • silikonowe wstawki dla większej przyczepności
  • dopasowany kształt
  • rozmiary: S-XXL
  • waga: 348g roz.M
  • cena: shop.olekmotocykle.com – 449zł

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter