W niemieckim Friedrischafen odbyły się właśnie targi rowerowe Eurobike, a wraz z nimi wielu producentów przedstawiło swoje nowości produktowe na sezon 2022. Jednym z takich producentów jest powiązana z koncernem Shimano, marka PRO Bikegear, która zaprezentowała kilka ciekawych produktów.

Kierownica 35mm dedykowana rowerom e-MTB

Nowa kierownica PRO Koryak E-Performance dostępna będzie zarówno jako wersja karbonowa jak i aluminiowa. Niezależnie od materiału wykonania posiadać będzie specjalne wycięcia umożliwiające wewnętrzne prowadzenie przewodów systemu napędu np. Shimano STEPS.

Dzięki powiększeniu średnicy mocowania kierownicy do 35mm, 20mm wzniosowi, szerokości 800mm oraz kątom gięcia 11st w tył i 4st do góry, zapewniona zostanie kontrola nad rowerem w każdych warunkach. Do kompletu można dołożyć idealnie pasujący mostek PRO Koryak E-Performance i tym samym uzyskamy kokpit o wadze 245g (kierownica karbonowa) lub 285g (kierownica aluminiowa).

Budżetowa sztyca regulowana

Nowością w ofercie jest również sztyca regulowana PRO LT level, która występować będzie w wersji z wewnętrznym lub zewnętrznym prowadzeniem przewodu. Z założenia będzie to też bardziej budżetowa wersja sztycy, która plasować się będzie poniżej modeli Tharsis i Koryak. Do dyspozycji otrzymamy 150mm skoku, wytrzymałą aluminiową konstrukcję oraz dwie średnice mocowania: 30.9mm lub 31.6mm.

Uzupełnienie gamy siodełek

Siodełko PRO Stealth Off-road Sport Saddle z założenia będzie bardziej przystępną wersją świetnie odbieranej gamy Stealth. Zaprojektowane zostało z myślą o użytkownikach rowerów górskich oraz graveli, a dzięki krótkiemu noskowi z całą pewnością nie będzie przeszkadzać podczas intensywnego pedałowania.

Agresywna pozycja na siodełku będzie możliwa dzięki szerokiemu noskowi i wygodnej wyściółce PU. Model Sport edition to bardziej dostępna wersja popularnego siodelka PRO Stealth Off-road, która wyposażona będzie w pręty cro-mo oraz wyściółkę PU. Siodełko kompatybilne jest z wszelkimi akcesoriami do siodełek.

Narzędzia i akcesoria

Wśród nowych akcesoriów warto zwrócić uwagę na mocowanie bidonu PRO Smart Bottle Cage, które oprócz butelki posiada specjalny pojemnik na akcesoria. Dodatkowo mocowanie kompatybilne jest z serią narzędzi PRO mini, które idealnie pasują do zintegrowanego pojemnika. Z kolei np. mini pompka czy kartridż CO2 mogą zostać przyczepione po bokach.

Również oferta narzędzi trochę się rozrosła. Do oferty dodane zostały multitoole: 9-funkcyjny, 9-funkcyjny tubeless, 13-funkcyjny oraz 17-funkcyjny. Każde z narzędzi posiada klucze imbusowych oraz torx, a w wersji tubeless znajdziemy również przyrządy do naprawy przebitej opony.

O marce PRO Bikegear

Marka PRO-Bikegear jest częścią koncernu Shimano oraz kieruje się prostą misją: pracować z najlepszymi, aby tworzyć najlepsze produkty na świecie. Dlatego właśnie skupiają wokół siebie najlepszych zawodników, projektantów oraz współpracują z Shimano Dynamics Lab.

Oficjalna strona: pro-bikegear.com
Media: facebook, instagram