Szósta runda Enduro World Series, czyli zawody Michelin EWS Loudenvielle, przyniosła mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem okazał się Jack Moir (Canyon Collective), a wśród pań po długiej przerwie na najwyższy stopień podium wróciła Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective).

Drugie starcie w Loudenvielle rozpoczęło się w sobotni wieczór od prologu, gdzie zwłaszcza wśród pań, walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Najlepsza okazała się liderka klasyfikacji generalnej Melanie Pugin, a tuż za nią uplasowały się Noga Korem (GT Factory Racing) oraz Estelle Charles (Rossignol Factory Team). Jednak różnica pomiędzy nimi była mniejsza niż jedna sekunda.

Następnego dnia do pokonania było aż pięć odcinków i tu emocji również nie brakowało. Morgane Charre (Pivot Factory Racing), Harriet Harnden (Trek Factory Racing) czy Noga Korem, wszystkie zgarnęły po jednym etapowym zwycięstwie, ale na koniec dnia to Isabeau Courdurier cieszyła się z triumfu. Jechała najrówniej i ostatecznie na mecie okazała się aż o 10 sekund szybsza od Morgane Charre i Melanie Pugin.

Rae Morrison

W rywalizacji mężczyzn od samego początku bardzo mocny był Jack Moir. Wygrał sobotni prolog przed swoim najgroźniejszym rywalem Richiem Rudem (Yeti/Fox Factory Racing). Drugi etap padł łupem Nathana Secondiego (Fulgur Factory Team), ale i tak dalsza rywalizacja zeszła do walki Moir vs Rude. Rude wygrał na dwóch odcinkach, ale to Moir zwyciężył na ostatnim etapie oraz w całym wyścigu. Drugie miejsce zajął Rude, a trzeci był Kevin Miquel (Specialized Racing).

Richie Rude

Po raz kolejny rewelacyjną formę potwierdził Sławomir Łukasik, który wyścig ukończył na 7 miejscu i znów został najlepszym prywatnym zawodnikiem w stawce. Oprócz Sławka, w rywalizacji w Loudenvielle zobaczyliśmy również Macieja Sztorca. W wyścigu EWS100 zajął 53-cie miejsce w kat. mężczyźni.

Kasper Woolley

Wśród juniorek U21 na najwyższym stopniu podium stanęła Paz Gallo Fuentes, która zwyciężyła z dużą 12-sekundową przewagą. Drugie miejsce zajęła Polly Henderson, a trzecia była Sophie Riva. Wśród juniorów pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł Alex Storr, drugi był Aiden Chapin (Trek Factory Racing), a trzeci Nans Arnaud.

Iago Garay Tamayo

Kategoria masters to z kolei zwycięstwo Leonie Picton (Liv Racing), która pokonała Fejolę Stepankę Nestlerovą oraz Ingun Stahl. Wśród panów najlepszy okazał się Karim Amour, przed Germainem Bouillerem i Ludoviciem Corre’m.

Najlepszym zespołem dnia okazała się ekipa Canyon Collective. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Specialized Racing, a trzecie miejsce przypadło ekipie Lapierre Zipp Collective.

Pełne wyniki szóstej rundy Enduro World Series: kliknij tutaj

Klasyfikacja generalna: kliknij tutaj

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube