Lekkie ochraniacze na kolana od kilku sezonów są obowiązkowym wyposażeniem każdego fana enduro (i nie tylko!). Podstawowa ochrona kolana wskazana jest nawet na najłatwiejszych górskich singlach, a wygoda użytkowania musi zawsze stać na najwyższym poziomie. Jak pod tym względem sprawdziły się ochraniacze Leatt Knee Guard AirFlex Hybrid?

Lekkie ochraniacze kolan Leatt Knee Guard AirFlex Hybrid

Sama konstrukcja ochraniacza typu Super Slim opiera się na lekkiej skarpecie, do której przymocowane zostały wstawki ze specjalnego żelu AirFlex. Miesznka ta zapewnia odpowiednie dopasowanie do kształtu kolana, giętkość dla wygody użytkowania oraz jest bardzo wytrzymała w trakcie uderzenia. W celu zwiększenia ochrony producent zastosował również dodatkową wstawkę z przodu, dzięki której ochraniacz lepiej prześlizguje się po ziemi w razie upadku.

Główna konstrukcja, czyli „skarpeta”, wykonana została z materiałów MoistureCool i AirMesh. Co się za tym kryje? Jazda w upalne dni nie jest żadnym dyskomfortem, a całość jest dobrze skrojona i dopasowana do kolana użytkownika. Co ciekawe, producent nie zastosował w ochraniaczu AirFlex żadnego rzepa, którym można by ściągnąć całość. Znajdziemy za to odpowiednie silikonowe wstawki, które mają zapobiegać zsuwaniu się ochraniacza z nogi podczas jazdy.

Podsumowanie

AirFlexy stały się moim pierwszym wyborem nie tylko na endurowe single, ale również na co dzień. Są bardzo lekkie, wygodne, a zarazem zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Wiadomo, nie jest to „pełny” ochraniacz, którego używam do kręcenia kolejnych kółek w Bike Parkach, ale jako podstawowy wybór sprawdzają się doskonale. Największe obawy miałem o zsuwanie się podczas ostrzejszej jazdy i po całym dniu jazdy potrafią delikatnie zmienić pozycję, ale podobnie miałem również w przypadku innych ochraniaczy. Po prostu dla 101% pewności warto by było zastosować dodatkowy rzep. Poza tym jestem bardzo zadowolony z użytkowania Leatt’ów AirFlex, które doskonale sprawdzają się u mnie jako ochraniacz do wszystkiego.

– Tomasz Profic, 43RIDE

Specyfikacja

  • ochraniacz typu super slim
  • certyfikat bezpieczeństwa Knee EN1621-1
  • ochronne wkładki z żelu AirFlex
  • główna konstrukcja wykonana z MoistureCool i AirMesh
  • perforowany materiał dla zwiększenia wentylacji
  • silikonowe wstawki dla większej przyczepności
  • dopasowany kształt
  • rozmiary: S-XXL
  • waga: 348g roz.M
  • cena: shop.43ride.com – 449zł

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter