Stare powiedzenie mawia: jak dbasz, tak masz. Wiele osób pamięta o umyciu roweru, czyszczeniu i smarowaniu napędu, więc jeżeli jesteś tą osobą, która dba o swój rower, to koniecznie musisz wprowadzić do swojego planu konserwacji nałożenie środków, które mają za zadanie zapobiec przywieraniu brudu i łatwiejsze jego usuwanie w trakcie mycia.

Quick Frame Shine to produkt do nabłyszczenia ram rowerowych i wszelkich elementów lakierowanych.

Dressing do opon rowerowych – Tire Dressing

Tire Dressing to środek do stosowania na boki opon rowerowych (nie aplikuj na bieżnik!). Produkt stworzony jest na bazie wody, polimerów i nanocząsteczek krzemu (SiO2). Dressing zapewnia właściwości hydrofobowe i zapobiega ponownemu przywieraniu zabrudzeń. Tire Dressing wnika w strukturę opony, zabezpieczając ją także przed pękaniem (nie przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas jazdy).

Tire Dressing wnika w strukturę opony, zapewnia właściwości hydrofobowe i zapobiega ponownemu przywieraniu zabrudzeń.

Nabłyszczacz do ram rowerowych – Quick Frame Shine

Quick Frame Shine to produkt do szybkiej aplikacji, który nabłyszcza ramę rowerową, elementy lakierowane i stalowe. Posiada delikatne właściwości czyszczące, ale jego główne zadanie to powłoka ochronna. Tworzy na powierzchni warstwę ochronną, zapobiegając przywieraniu zabrudzeń co przekłada się potem na łatwiejsze i szybsze usuwanie brudu z zabezpieczonych powierzchni. Aplikacja jest bardzo łatwa, środek w sprayu nakładamy na suchą i czystą powierzchnię przy pomocy np. wysokiej jakości mikrofibr do osuszania i polerowania roweru.

Wrażenia z użytkowania

Kosmetyków marki Bike By SG używam od marca, tak intensywnie, że środek do mycia skończył się już… jakiś czas temu. Jak sobie radziłem z myciem rowerów i napędu możesz przeczytać w tym miejscu.

Uzupełnieniem w kosmetyce rowerowej, dla mnie totalną nowością, były środek do nabłyszczenia ramy oraz do konserwacji opon. Środki QUICK FRAME SHINE oraz TIRE DRESSING to produkty typu „nikt nie pytał, każdy potrzebował”. Unoszący się w powietrzu zapach owoców podczas nakładania warstw zabezpieczających to wisienka na torcie. Jeżeli chcesz wejść na wyższy poziom dbania o swój sprzęt to kosmetyki Bike by SG pomogą Tobie to osiągnąć. Fajnie, że producent dba o sowich klientów, słucha ich potrzeb i tworzy zestawy, które można nabyć w korzystnych cenach. I wszyscy jesteśmy zadowoleni :)

Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Bike by SG

BIKE BY SG to producent wysoce biodegradowalnych kosmetyków do roweru. Jest to polska marka z siedzibą w Gdańsku. Główną dewizą BIKE by SG jest nie tylko uświadamianie rowerzystów jak ważne jest prawidłowe dbanie o swój rower. Bardzo ważne jest środowisko i głównie z tego powodu powstała biodegradowalna marka produktów do pielęgnacji roweru.

Oficjalna strona: bikebysg.pl
Media: facebook, instagram, youtube