Poszukujemy optymalnego rozwiązania w zakresie ochrony głowy, ponieważ wiemy, że na głowie nie możemy oszczędzać, używać półśrodków, części zapasowych do głowy po prostu nie kupimy. Teren nie wybacza, upadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego podstawą kolarstwa MTB w zakresie bezpieczeństwa jest kask. Jeżeli kask ma dodatkowe technologie poprawiające cechy bezpieczeństwa i jeżeli budżet nam na to pozwala, powinniśmy wybierać takie rozwiązania.

Od wielu lat szkocka firma Endura z sukcesem stosuje w swoich kaskach system Koroyd, który swoją strukturą zmniejsza masę kasku, zwiększając przy tym bezpieczeństwo. Endura poszła krok dalej i postanowiła wyposażyć swoje kaski w dodatkowy system ochrony mózgu MIPS®, który redukuje skutki wielokierunkowych uderzeń. Modelem, który został zaprojektowany od nowa i wyposażony w Koroyd oraz MIPS jest kask Endura Singletrack, który zaprezentuję Wam poniżej.

Kask Endura Singletrack II z MIPS i Koroyd.

Kask Endura Singletrack 2022:

  • Lekka konstrukcja in-mould.
  • Panele Koroyd w kluczowych miejscach zapewniają zwiększoną absorpcję energii.
  • System ochrony mózgu MIPS® redukujący skutki wielokierunkowych uderzeń.
  • Zdejmowany daszek oferuje szeroki zakres regulacji.
  • Duże otwory wentylacyjne, w tym górna strefa „wlotu powietrza”, zapewniają zwiększony przepływ powietrza.
  • System mikroregulacji obsługiwany jedną ręką z wieloma punktami zaczepienia dla szerokiego zakresu regulacji.
  • Szybkoschnące, miękkie w dotyku, wymienne wyściółki.
  • Konstrukcja kompatybilna z goglami z gripperem w tylnej części.
  • Każdy kask jest objęty pełną gwarancją i programem Endura Crash Replacement.
  • Certyfikaty CPSC i CE EN1078:2012 + A1:2012.
System mikro regulacji obsługiwany jedną ręką z wieloma punktami zaczepienia dla szerokiego zakresu regulacji.
Kask Endura Singletrack dostępny jest w sześciu kolorach oraz w trzech rozmiarach S/M (51-56) M/L (55-59) L/XL (58-63). Każdy znajdzie odpowiedni kask dla siebie.

Kask Endura Singletrack wykorzystuje technologie Koroyd Protection oraz MIPS, które podnoszą znacząco zakres bezpieczeństwa. Stosowane przez Endurę rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa od lat doceniają kolarze na całym świecie. Panele z Koroyd umieszczone są w kluczowych obszarach najbardziej narażonych na uderzenia. W przypadku mocnego uderzenia panele o strukturze plastra miodu ulegają zgnieceniu pochłaniając znaczną część energii pochodzącej z uderzenia. Kask wyposażony jest także w MIPS, czyli wewnętrzną zintegrowaną wkładkę pozostającą na swoim miejscu w chwili uderzenia, gdzie główna zewnętrzna skorupa kasku ma określony zakres ruchu. Regulacja wewnętrzna w 4 zakresach oraz regulowany daszek, miękka i szybkoschnąca wyściółka uzupełnia listę specyfikacji porządnego kasku do MTB.

W porównaniu do wyższego modelu MT500, kask nie posiada pełnego rdzenia Koroyd, umieszczono panele w najbardziej kluczowych miejscach, pozostawiając duże nie zabudowane otwory wentylacyjne. Kask Endura Singletrack jest dobrym wyborem do uniwersalnego MTB, sprawdzi się w wymagającym terenie jak i podczas lekkich wycieczek MTB. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. #AllTribesOneClan 

W górnej części kasku mamy znany już z modelu MT500 przygotowane miejsce na uchwyt latarki/kamery.

O marce Enduro

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube