Projektanci i inżynierowie marki Whyte przysiedli nad modelem E-160 i efektem ich prac jest elektryczna ewolucja modelu. Ten rower został zaprojektowany z przyświecającą filozofią obniżenia środka ciężkości, który sprawi, że będzie on lepiej skręcał i był pewniejszy podczas manewrów w każdym terenie. Nasze unikalne podejście do obniżenia środka ciężkości zostało zoptymalizowane przez odpowiednie umieszczenie silnika oraz baterii, aby zapewnić niezrównane doznania na trasach.

Dolna rura ramy została zaprojektowana od nowa i mieści teraz baterię Bosch o pojemności aż 750Wh. W połączeniu z powiększoną główką sprawia, że rama jest bardzo sztywna, a przez to rower doskonale prowadzi się w zakrętach i żwawo reaguje na polecenia ridera. Bateria Bosch 750Wh PowerTube to jedna z największych dostępnych baterii do rowerów eMTB i jest częścią systemu Bosch CX Smart System, na który składają się:

  • Silnik Bosch Performance Line CX o maksymalnym momencie obrotowym 85Nm z szybko reagującymi czujnikami, które odpowiednio dopasowują moc do zmiany kadencji.
  • LEDowy wyświetlacz umieszczony na kierownicy, który zapewnia niezbędne informacje.
  • Aplikacja eBike Flow App, która umożliwia sparowanie silnika z telefonem, aby zwiększyć bezpieczeństwo, zmienić ustawienia, dopasować tryb działania silnika do trasy czy lepiej zarządzać energią.

Filozofia Whyte o „totalnej geometrii” sprawia, że każda cyferka składająca się na ramę, jest dokładnie obliczona i dzięki temu rower żyje w pełnej harmonii z rowerzystą. Dzięki niskiemu środkowi ciężkości, dużej wartości reach’u, odpowiedniemu kątowi główki i krótkiemu offsetowi widelca, stworzyliśmy najlepiej prowadzący się rower eMTB w naszej historii.

Również zawieszenie zostało lekko zmodyfikowane i sprawdzone w trakcie wyścigów, a dzięki mocnemu 85Nm silnikowi i dużej 750Wh baterii, każda wycieczka w góry będzie niezapomnianym przeżyciem.

Whyte E-160 dostępny będzie w trzech wersjach wyposażeniowych: S, RS i RSX. W zależności od rozmiaru ramy (od XS do XL), rower dostępny będzie na kołach 27.5″, 29″ lub mullet, a do wyboru jest także aż sześć kolorów ramy.

Rama została zaprojektowana od zera, aby wpasować w nią ogromną baterię Boscha 750Wh, która umieszczona jest bardzo nisko i dzięki temu poprawione jest prowadzenie roweru. Stworzyliśmy również specjalny system montażowy, aby łatwo dało się wyjąć baterię oraz silnik, a do tego powiększyliśmy główkę dla usztywnienia konstrukcji. Teraz możesz jeździć naprawdę ostro i wiesz, że rower jest do tego przystosowany.

Sam Shucksmith, projektant Whyte Bikes oraz dwukrotny Mistrz British Enduro Series

Szczegółowe specyfikacje oraz informacje o rowerze Whyte E-160 znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora: whyte.pl

O marce Whyte

Whyte Bikes Limited to wielokrotnie nagradzany Brytyjski producent rowerów, który skupiony jest na jakości i designie. Marka znana jest z innowacyjnego podejścia do rowerów, a w swojej ofercie posiada całą gamę różnych jednośladów: od graveli, przez rowery miejskie czy dziecięce, aż po sprzęty do najcięższych zastosowań.

Oficjalna strona: whyte.bike
Dystrybucja:
whyte.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube