Marka Leatt nie zatrzymuje się i po raz kolejny rozszerza ofertę kasków do szeroko rozumianego MTB. Tym razem swoją premierę miał model 3.0 Enduro, który wprowadza kompletnie nowy standard na rynku i jest kaskiem typu 3w1. Tym samym kask ten może być używany jako klasyczny otwarty kask enduro, typowy fullface lub tzw. open face. Jeden kask, trzy poziomy ochrony na każdą trasę.

Kask Leatt 3.0 Enduro dopiero co wygrał nagrodę Design & Innovation 2013, a to głównie dzięki wysokiemu poziomowi ochrony, który zapewnia.

Naszą misją jest zapewnienie ochrony rowerzystów oraz wprowadzanie na rynek innowacji, które będą łączyć w sobie uniwersalność i maksymalne bezpieczeństwo. Ten kask pokazuje naszego innowacyjnego ducha.

dr Chris Leatt

Szczęka kasku 3.0 Enduro posiada certyfikat ASTM, a to oznacza, że zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa nawet przy najcięższych zastosowaniach. Oczywiście nie mogło tu też zabraknąć technologii 360° Turbine, która pochłania energię uderzenia i znacząco redukuje ryzyko obrażeń mózgu podczas upadku.

Jednak kask Leatt 3.0 Enduro to nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort i wygoda użytkowania. Znalazło tu się miejsce dla regulowanego daszku, miejsca na okulary czy magnetycznego zapięcia.

Dopinana szczęka oraz panele ochronne uszu są standardowym wyposażeniem kasku i to właśnie dzięki nim każdy rowerzysta może w pełni dopasować swój kask do trasy lub własnych upodobań. Dostępność przewidywana jest na początek lipca, a koszt nowego kasku u polskiego dystrybutora to 1349zł.

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter