Drugie starcie w ramach tegorocznego Pucharu Świata DH za nami, a pełną relację z zawodów możecie przeczytać w tym miejscu. My jednak zapraszamy Was na spędzenie kilku minut z Pawłem Tyburskim, który pojechał na swoje pierwsze zawody tej rangi i dokumentował je w postaci wideo.

Paweł Tyburski / zdjęcie: Paweł Miłosz

Droga do Leogangu

YouTube player

Treningi

YouTube player

Kwalifikacje

YouTube player

Finały i afterparty

YouTube player

Co za weekend! To był mój pierwszy Puchar Świata DH w życiu. Bardzo cieszę się z każdej minuty spędzonej na trasie! Przejazd kwalifikacyjny był w mokrych warunkach i niestety zaliczyłem ostrą glebę. Nie mogę doczekać kolejnych startów!

Paweł Tyburski

Sledźcie poczynania Pawła na:

O Pucharze Świata MTB

Puchar Świata MTB (UCI Mountain Bike World Series) to jedna marka stworzona zintegrowania takich dyscyplin jak cross-country w formacie olimpijskim (XCO), short-tracku (XCC) i maratonie (XCM), a także downhill (DHI), enduro (EDR) oraz E-enduro (E-EDR), w jeden silny podmiot działający na rzecz promocji i popularyzacji ścigania się w najważniejszych seriach kolarstwa górskiego na świecie. Seria wspierana jest przez marki Shimano, Vittoria i Oakley, a głównym partnerem medialnym jest Warner Bros. Discovery.

Oficjalna strona: ucimtbworldseries.com
Media: facebook, instagram, twitter, youtube