WTB zmodernizowało swoje ukochane siodełka Silverado i Volt, dodając zaktualizowaną estetykę, poprawiony komfort (tak, to w jakiś sposób możliwe) i naszą nową technologię Fusion Form. Silverado i Volt pozostały prawie niezmienione od czasu ich wprowadzenia ponad dekadę temu, a ich powszechność w dzisiejszych rowerach jest dowodem na to, że niezrównany komfort jest ponadczasowym osiągnięciem. Kiedy przyszedł czas na ich aktualizację, musieliśmy mieć pewność, że nowe wersje będą dalej opierać się na komforcie ich wypróbowanych poprzedników. Przeanalizowaliśmy każdy najdrobniejszy szczegół oryginalnych projektów, udoskonaliliśmy je tam, gdzie uznano to za konieczne, i stworzyliśmy niezliczone próbki w tym procesie. Tysiące godzin testów na szlaku ostatecznie potwierdzają, że Silverado i Volt są po prostu lepsze pod każdym względem.

To samo Silverado. Tylko bardziej komforotowe.

Kto powiedział, że nie możesz uczynić najlepszego jeszcze lepszym? Wykorzystano technologię mapowania nacisku, aby określić, gdzie w oryginalnym Silverado występowały naciski i jak moglibyśmy lepiej rozłożyć te naciski na kości kulszowe. Rezultatem jest nieco bardziej płaski profil, który dodatkowo zmniejsza nacisk na krocze. Silverado ma teraz również krótszą długość 265 mm, co pozwala na płynne przesunięcie się do przodu i maksymalizacji mocy wyjściowej na stromych podjazdach. Jego krótsza długość pozwala rowerzystom dostać się głębiej do kokpitu, unikając kolizji z dziobem siodełka. Zaktualizowane Silverado jest również dostępne w tradycyjnej wersji zszywanej ale tylko z prętami cromoly lub stalowymi, aby zapewnić większy komfort w bardziej przystępnych cenach.

WTB Silverado

Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego. Volt.

Ponad milion rowerzystów polegało na komforcie Volta, dlatego naszym celem było odświeżenie wyglądu Volta przy jednoczesnym zachowaniu jego duszy. Wykorzystaliśmy technologię mapowania nacisku, aby zapewnić, że komfort i kształt Volta pozostały takie same, jednocześnie nadając mu nowoczesny wygląd. W końcu nie bez powodu Volt jest już jednym z najbardziej zaufanych siodełek w historii kolarstwa. Więc oto jest, ten sam Volt, którego znasz i kochasz… teraz z nowym wyglądem możliwym dzięki Fusion Form.

WTB Volt

Do naszej redakcji kilka dni temu dotarło najnowsze siodełko WTB Volt i muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka nie widać zmian, ale za to je czuć. Design jest minimalnie inny niż poprzedni model, ale wyściółka ma już zdecydowanie inne czucie. Czy będzie lepsze niż poprzednik? To mam nadzieję ustalić już pod koniec sezonu.

Tomasz Profic, 43RIDE

Fusion Form i wyrafinowana estetyka

Oba zaktualizowane siodełka są wyposażone w nową technologię WTB Fusion Form, która pozwala nam precyzyjnie dostroić ilość włókna wprowadzonego do nylonu każdego konkretnego modelu siodełka, aby stworzyć elastyczny profil, który równoważy komfort, wsparcie i trwałość, aby dopasować się do zamierzonego zastosowania każdej osoby. Silverado optymalizuje wydajność w pozycji pedałowania pochylonej do przodu, wykorzystując procent włókien podobny do niedawno wprowadzonego siodła Gravelier. Zaktualizowana podstawa Volt zawiera mniej włókien, aby zwiększyć elastyczność i poprawić komfort rowerzystów górskich, którzy mają tendencję do pedałowania w bardziej wyprostowanej pozycji. Fusion Form pozwala również na zagłębienie wyściółki w podstawie, co zapewnia elegancką estetykę bez faktycznego zmniejszania całkowitej grubości wyściółki.

Cztery siodełka i nie tylko!

Zaktualizowane siodła Silverado i Volt dołączają do naszych niedawno wprowadzonych siodełek Gravelier i Devo, tworząc kolekcję czterech siodełek WTB wyposażonych w naszą nową technologię Fusion Form. To dopiero początek, ponieważ pracujemy nad różnymi innymi siodłami, aby dalej ustanawiać nową erę siodełek WTB.

Dostępność

Wszystkie siodełka WTB są wyceniane na podstawie materiałów z których wykonane są pręty, a nie według rodziny produktów. Dostępne opcje materiału prętów siodełka różnią się w zależności od siodełka, ale sugerowana cena detaliczna pozostaje taka sama dla każdego materiału prętów. Sugerowana cena producenta wynosi 48,20 EUR za stal, 86,50 EUR za cromoly, 115,00 EUR za stal nierdzewną, 139,50 EUR za tytan i 229,00 EUR za carbon.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter