Styl, wydajność, wentylacja, komfort i ochrona — to wszystko zawarte w jednym eleganckim i praktycznym kasku MTB.

Pierwszym kaskiem z systemem Kineticore jaki testowaliśmy był Jackal. Marka Lazer nie zwalnia tempa i tym razem możemy zaprezentować model Coyote, Jest on tańszą alternatywą dla Jackala, ale zupełnie nie odbiegającą urodą, wygodą i funkcjonalnością od poprzednika.

Kask Lazer Coyote KinetiCore oferuje wiele funkcji, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Nawet najpiękniejszy kask nie będzie spełniał swojej funkcji ochrony jeśli będzie źle dopasowany. System Lazer Advanced TurnSys w kasku Coyote zapewnia doskonałe dopasowanie kasku i umożliwia łatwą regulację za pomocą jednego pokrętła z tyłu. Dzięki temu łatwo możesz dostosować kask do swojej głowy.

Aby zwiększyć ochronę i widoczność, kask Lazer Coyote KinetiCore jest wyposażony w uniwersalny uchwyt na lampkę LED, którą można zamontować z tyłu kasku za pomocą paska na rzep. Dodatkowo, magnetyczna sprzączka pozwala na szybkie rozpięcie kasku jedną ręką, nawet gdy masz na sobie rękawiczki.

Uchwyt na pasek gogli w kasku Lazer Coyote KinetiCore zapobiega przemieszczaniu się gogli i utrzymaniu ich w odpowiednim położeniu, co poprawia widoczność i eliminuje ryzyko ograniczania pola widzenia.

Kask ten posiada również podnoszony daszek, który można łatwo regulować podczas jazdy. To pozwala na lepszą widoczność na szlaku i zapewnia miejsce na noszenie gogli. Coyote jest dostępny aż w sześciu kolorach: biało-czarnym, czarnym, jasnoniebieskim (nasz model), titanium (grafitowy) oraz ciemnozielony i pomarańczowo-zielony.

System ochrony KinetiCore

Największym plusem kasku Lazer Coyote KinetiCore jest system KinetiCore. Jest to innowacyjne rozwiązanie stosowane w kaskach sportowych i rekreacyjnych, które ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika. Główną zaletą kasków z systemem Kineticore jest to, że zapewniają one dodatkową ochronę przed urazami mózgu, zwłaszcza w przypadku uderzeń rotacyjnych. Dzięki unikalnym blokom z pianki EPS, tworzącym strefy kontrolowanego zgniotu, system ten skutecznie chroni przed bezpośrednimi i rotacyjnymi uderzeniami, absorbując energię, która mogłaby spowodować uraz mózgu.

Dodatkowo, kaski z systemem KinetiCore oferują aż o 12% bardziej wydajne chłodzenie. Innowacyjne kanały wentylacyjne skierowują chłodne powietrze do tyłu i odprowadzają ciepłe powietrze, zapewniając większy komfort podczas jazdy i jeszcze większą przyjemność z każdej trasy. System KinetiCore to nowość stosowana w kaskach marki Lazer, znacznie wygodniejsza dla użytkownika i tańsza niż popularny dotąd MIPS.

Jak widać z kaskiem Lazer Coyote KinetiCore zaprzyjaźniłam się już mocno i to mimo naszej krótkiej znajomości. Bardzo przypadł mi do gustu jego design, modny pastelowy kolor oraz precyzja wykonania nie odbiegająca od znacznie droższych kasków. Przed nami z pewnością dużo wspólnych kilometrów, po których wrócę z pełną recenzją!

Ania Makuszewska, 43RIDE

O marce Lazer

Marka Lazer założona została w 1919 roku w Belgii i od samego początku jest liderem innowacji, designu, bezpieczeństwa i technologii. Nasze produkty są efektem stuletniego doświadczenia i pasji. Wszystkie nasze produkty projektowane są w Belgii i dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. Tworzymy je pamiętając o naszych korzeniach, sami ich używamy oraz budujemy z myślą i pasją do jazdy na rowerze.

Oficjalna strona: 
lazersport.com
Dystrybucja: 
bikegear.cc
Media: 
facebookinstagramtwitteryoutube