Amerykańska marka WTB zaprezentowała właśnie nowe siodełko, które dedykowane jest do rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Model Devo posiada unikalny patent, którym jest specjalna rączka ułatwiająca podnoszenie i manewrowanie rowerem.

YouTube player

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w projektowaniu siodełek, marka WTB opatentowała uchwyt, który wprowadza siodełka rowerowe na nowy poziom funkcjonalności oraz zwiększa ich wygodę użytkowania.

Uchwyt do przenoszenia ciężarów

Dodatkowa masa związana z rowerami e-MTB stwarza nowe wyzwania jeśli chodzi o przenoszenie czy manewrowanie sprzętem w garażu, przy montowaniu go na bagażnik czy w trakcie przestawiania roweru na trasie w nieprzejezdnych miejscach. Model Devo wyposażony został w specjalny uchwyt, który wspomaga rowerzystę w tych czynnościach i zaprojektowany został specjalnie z myślą o użytkownikach rowerów e-MTB.

Niezauważalne podczas pedałowania

Dziura w siodełku jest bardzo łatwo zauważalna, gdy nie siedzisz na siodełku, ale jak to wygląda podczas jazdy? Uchwyt umiejscowiony został tuż za miejscem styku siodełka z kością kulszowa dzięki czemu jest on całkowicie niewyczuwalny dla rowerzysty podczas jazdy. Zostało to przez nas potwierdzone licznymi badaniami i setkami godzin jazd testowych.

Nie odnotowałem dziury w siodełku do momentu, w którym nie potrzebowałem z niej skorzystać. Wydawało mi się, że podczas pedałowania będzie to odczuwalne, ale nawet z moim wielkim tyłkiem nie jest to żaden problem.

Mark Weir, ambasador marki WT

Forma wzbogacana włóknami

Nasza nowa technologia Fusion Form sprawia, że możemy wprowadzać odpowiednią ilość włókien nylonowych w dowolny model siodełek, aby stworzyć elastyczny profil, który łączy komfort i wytrzymałość. Rowerzyści e-MTB mają tendencję do pozostawania na siodełku w trudniejszym technicznie terenie, podczas gdy użytkownicy tradycyjnych rowerów w takich sytuacjach woleliby pedałować na stojąco. W modelu Devo zmniejszyliśmy ilość włókien w podstawie, co poprawiło jej tłumienie, aby było jeszcze wygodniejsze w trakcie jazdy.

Zawsze na pełnej mocy

Model Devo wykorzystuje pośrednią grubość naszej wyściółki, dzięki czemu eliminuje punkty presji na kość kulszową i tym samym zwiększa komfort i wygodę użytkowania. To z kolei przekłada się na dłuższy czas w siodle i tym samym więcej kółek w Bike Parku czy dłuższe wycieczki po górach. Szerokość siodełka stopniowo zwiększa się do połowy po czym szybko się rozszerza przez co zwiększa punkt podparcia dla kości. Krótka długość (260mm) oraz obły kształt sprawiają, że szorty nie zaczepiają o siodełko i ułatwia to szybką zmianę pozycji w trakcie jazdy.

Jedna szerokość, dwie opcje wyściółki

Siodełko WTB Devo dostępne jest w jednym rozmiarze 142x260mm. Taki rozmiar sprawia, że jest ono idealne dla rowerzystów, których punkt podparcia oscyluje w przedziale 100-130mm. Wersje z prętami stalowymi i cro-mo wykorzystują wyściółkę HLX, podczas gdy model z tytanowymi prętami wyposażony jest w mieszankę DNA. HLX to bardziej miękka opcja dla rowerzystów preferujących komfort ponad wagę, podczas gdy model DNA to nasza najbardziej zaawansowana opcja dla najbardziej wymagających rowerzystów.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter