Producent komponentów do hamulców rowerowych, Galfer Bike, poinformował właśnie o nawiązaniu współpracy na sezon 2023 z zespołem Continental Atherton. Tym samym zespół będzie używać unikalnych tarcz hamulcowych Disc Shark® oraz klocków hamulcowych PRO G1554T i Advanced G1851 podczas startów w Pucharze Świata DH w sezonie 2023.

Współpraca pomiędzy hiszpańską marką i brytyjskim zespołem rozpocznie się wraz z początkiem startów w 2023 roku. W Pucharze Świata DH w kategorii elita mężczyzn ścigać się będą Andreas Kolb i Charlie Hatton. W ubiegłym roku stanęli oni na podium pięciu wyścigów, a Andreas Kolb dodatkowo zdobył tytuł Mistrza Europy DH i zajął trzecie miejsce na koniec sezonu Pucharu Świata DH. Nie można zapomnieć także o założycielach zespołu, czyli rodzeństwie Danie, Gee i Rachel Atherton, którzy pojadą w wybranych zawodach. W barwach zespołu zobaczymy także Jima Monro i juniora Doma Platta.

Marka Galfer założona została w 1952 roku, a produkcją komponentów rowerowych zajmuje się od 1998 roku, gdy była podwykonawcą dla liderów rynku (Magura, Formula i Hope). Oferta poszerzona została w 2012 roku i od tej pory można kupić komponenty Galfera, które współpracują ze produktami wszystkich marek.

Cieszę się, że wracamy do produktów Galfera. Kilka lat temu miałem możliwość ich używać i bardzo je polubiłem, więc zapowiada się, że sezon 2023 będzie bardzo dobry.

Andreas Kolb, zawodnik Continental Atherton

Zawsze uważaliśmy markę Galfer za topowego producenta i bardzo się cieszymy, że możemy z nimi współpracować. Podczas wyścigu wiele zależy od pewności siebie zawodnika, a tą możemy zwiększyć dostarczając mu komponentów, którym może zaufać w 100%. Hamulce są właśnie takim elementem, do którego trzeba mieć najwyższe zaufanie.

Tom Lloyd, Team Manager Continental Atherton

Tarcze hamulcowe Disc Shark® są flagowym produktem w katalogu Galfer Bike. Innowacyjny design sprawia, że skuteczność hamowania rośnie, a tego właśnie potrzebują najlepsi zawodnicy na świecie. Zespół Continental Atherton będzie używać tarcz w rozmiarach 203 i 223mm, w zależności od trasy i warunków pogodowych. Wspomagać ich będą klocki hamulcowe PRO G1554T (na suche trasy) i Advanced G1851 (na deszcz i błoto).

Zespół Continental Atherton będziemy mogli zobaczyć na trasach Pucharu Świata DH, a także imprezach Red Bull Hardline czy Crankworx.

O marce Galfer

Oficjalna strona: galfer.eu
Dystrybucja: protocycles.com
Media: facebook, instagram, twitter, youtube