Co raz więcej pasjonatów kolarstwa, którzy dotychczas podążali wymagającymi trasami na rowerach z dużym skokiem amortyzatora, teraz zwraca uwagę na inne rodzaje tras. Tutaj rowery górskie o krótszym skoku pozwalają im doskonale cieszyć się czasem w różnorodnym terenie na mniej wymagających ścieżkach. Marka FOX wprowadza do swojej kolekcji swoją pierwszą tego typu propozycję – kask Crossframe PRO. Choć zdecydowanie dedykowany rowerzystom górskim, doskonale spełni również swoje zadanie w obecnie popularnej kategorii rowerów gravel.

Podczas tworzenia Crossframe, FOX skorzystał z wypróbowanych i obecnie najlepszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, komfortu oraz technologii stosowanej w kaskach do jazdy górskiej. Kask wyposażony jest w magnetyczną klamrę Fidlock, umożliwiającą łatwe zapięcie jedną ręką. Dodatkowo, kask posiada system dopasowania BOA, który gwarantuje pewne trzymanie na głowie.

Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo, zastosowano dwugęstościową piankę EPS o nazwie „Varizorb” oraz system MIPS® Evolve Core.

System MIPS® Evolve Core redukuje siły ruchu rotacyjnego podczas uderzenia w kask, pochłaniając i przekierowując energię uderzenia.
Wkładka Ionic+®, łatwa do wyjęcia i prania, posiada właściwości antybakteryjne, skutecznie zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i odprowadzając wilgoć z głowy.

Cechy kasku Fox crossframe

  • Zaawansowana ochrona MIPS®: Innowacyjny system MIPS® absorbujący siły obrotowe, skutecznie rozpraszając energię, która mogłaby wpłynąć negatywnie na mózg.
  • Bezpieczeństwo dzięki Varizorb: Wyjątkowy materiał EPS o podwójnej gęstości Varizorb™ skutecznie rozkłada siły uderzenia, podnosząc poziom bezpieczeństwa.
  • Klamra Fidlock SNAP: Łatwe zakładanie i zdejmowanie nawet w rękawiczkach, dzięki nowatorskiej klamrze Fidlock SNAP.
  • Antybakteryjna wkładka Ionic+®: Łatwo wyjmowana i nadająca się do prania, zapewniająca nie tylko higienę, ale również eliminująca nieprzyjemne zapachy i utrzymująca suchą głowę.
  • Efektywna wentylacja: Zintegrowane szczeliny wentylacyjne w materiale EPS poprawiają przepływ powietrza, zapewniając skuteczne chłodzenie.
  • System mocowania BOA® z mikro regulacją: Precyzyjne dopasowanie kasku, nawet w trakcie jazdy, dzięki zaawansowanemu systemowi mocowania BOA® z mikro regulacją.
  • Dostępne rozmiary: S: 51 – 55 cm M: 55 – 59 cm L: 59 – 63 cm

FOX Crossframe PRO to kask, który łączy w sobie technologię i komfort. Dzięki zastosowanym lekkim materiałom, kask jest praktycznie nieodczuwalny podczas jazdy. System mocowania BOA zapewnia precyzyjne dopasowanie. Dodatkowa wewnętrzna warstwa ochronna w postaci wkładki MIPS nie zakłóca komfortu noszenia kasku, a znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. FOX Crossframe PRO został stworzony z myślą o wymagających rowerzystach, którzy cenią sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę podczas każdej jazdy.

Po założeniu, kask FOX Crossframe PRO okazuje się nie tylko wygodny, lekki i komfortowy, ale także oferuje wiele interesujących rozwiązań dla rowerzystów. Skorupa systemu ochrony MIPS została dodatkowo zaadoptowana jako osłona przeciw owadom oraz pełni rolę „trzymacza” okularów dzięki specjalnym otworom dedykowanym do ich przechowywania. To doskonałe rozwiązanie dla osób noszących okulary przeciwsłoneczne podczas jazdy.

Dla entuzjastów różnorodności terenów, nowy kask FOX Crossframe PRO stanowi dobrą opcję. Doskonale odpowiada na potrzeby rowerzystów, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenia między jazdą XC, a Gravel. Nawet jeśli zdecydujesz się na jazdę na szosie, kask FOX’a wciąż będzie godny uwagi. Choć może być nieco cięższy od topowych kasków szosowych, jego zalety zdecydowanie przewyższają tę różnicę w wadze. Dzięki konstrukcji dostosowanej do wyzwań rowerów terenowych (XC, Gravel), ten kask oferuje znacznie lepszą ochronę.

Podsumowując, przemyślany design sprawia, że kask ten doskonale sprawdza się zarówno na drogach asfaltowych, jak i na szutrowych lub górskich szlakach. Dobre dopasowanie do głowy i skuteczna wentylacja zapewniają komfort nawet podczas intensywnego pedałowania. Jeśli rozważasz zakup kasku FOX Crossframe PRO, warto sprawdzić dostępność w najbliższym sklepie rowerowym, dopasować odpowiedni rozmiar oraz wybrać ulubiony kolor, by cieszyć się jeszcze bardziej udanymi przejażdżkami. Powodzenia!

Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce FOX

Fox Racing, amerykańska marka wywodzącą się z motocrossu, jest obecnie najpopularniejszą marką rowerową na świecie. Charakterystyczna głowa lisa gwarantuje jakość, niepowtarzalny design, zaawansowane technologie czy współpraca z najlepszymi producentami, takimi jak D30, MIPS, Cordura oraz Fidlock, pozwalają tworzyć najbardziej profesjonalne ochraniacze, kaski i ubrania.

Oficjalna strona: foxhead.com
Dystrybucja: powerbike.pl
Media: facebook, instagram, youtube