Zawodnicy crosscountry oczekują od swojego sprzętu połączenia cech: szybkości bez sztywności, elastyczności bez delikatności i przyczepności na poziomie czołgu bez masy czołgu. W przypadku opon często chodziło o poświęcenie jednej cechy na rzecz drugiej. Nigdy więcej! Nowa opona WTB Macro 2.4″ przełamuje ten trend: szybko się toczy, precyzyjnie wbija się w zakręty i odbija nawet najostrzejsze kamienie dzięki zabezpieczeniu przed przebiciem SG.

Opona WTB Macro

Linia środkowa Macro składa się z małych, ciasno rozmieszczonych klocków, co daje niezrównaną prędkość i przyczepność podczas hamowania. Kiedy pochylasz się w zakręcie, szersze odstępy i podwyższone zewnętrzne klocki zapewniają pewną trakcję, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Połącz ten dynamiczny bieżnik z szerokim, zaokrąglonym profilem i możliwością jazdy przy niższym ciśnieniu powietrza, a otrzymasz niesamowicie sprawną oponę, która zapewnia idealnie płynne przejście podczas wchodzenia i pokonywania zakrętów.

Na rynku jest kilka dobrych opon XC, które wyróżniają się w niektórych obszarach. Niektóre są szybkie na linii prostej, inne dobrze pokonują zakręty, inne są lekkie, a jeszcze inne zapewniają solidną ochronę. Macro łączy wszystkie te cechy w jednej oponie.

Johs Huseby, WTB Product Vision i dyrektor działu OEM

Opona WTB Macro dostępna jest w jednym rozmiarze 29″ oraz szerokości 2.4″ (62mm). Przy takich parametrach waży zaledwie 732g (120 tpi w kolorze czarnym z zabezpieczeniem SG).

Technologia WTB SG Protection

Częścią sekretu nowej opony jest ochrona przed przebiciem SG firmy WTB, wykonana z gumowanej tkaniny nylonowej, która chroni ścianki boczne bez utraty elastyczności. Zastosowanie płaskich włókien w barierze SG zmniejsza wagę w porównaniu z tradycyjnymi włóknami okrągłymi i pozwala WTB jeszcze bardziej dostroić właściwości jezdne.

Pakowane w sposób zrównoważony i dostępne już teraz

Wszystkie nowe opony WTB są pakowane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i bez plastiku. Macro jest już dostępne na WTB.com i u dealerów w USA, a pod koniec lipca trafi na półki w całej Europie. Macro jest dostępny w kolorze ścian bocznych czarnym i brązowym, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 76,95 USD / 69,95 EUR / 75,00 GBP.

Opony WTB Macro testuję już od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. W moim przypadku jest to opona o przeznaczeniu bardziej trailowym, a także na lokalne hopeczki i miejskie trasy. Co prawda bieżnik jest zbyt mały, aby komfortowo wybrać się na trasy typu kielecki Telegraf, ale na lokalne ścieżki czy wycieczki XC sprawdzi się doskonale. Początkowo obawiałem się o przyczepność w szybkich bandach, ale na chwilę obecną stwierdzam, że Macro trzyma się bardzo dobrze. Do tego świetnie się toczy, więc zapowiada się, że to będzie udany czas testów.

Tomasz Profic, 43RIDE

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma Wilderness Trail Bikes (WTB) powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter