Już we wrześniu impreza Swatch Nines MTB zadebiutuje w kompletnie nowej lokalizacji. W dniach 10-14 września w Bike Republic Sölden odbędzie się najbardziej progresywna freestyle’owa impreza rowerowa, która charakteryzuje się innowacyjnym torem i niesamowitą ilością rowerowego talentu. Dodatkowo w dniach 13-15 września odbędzie się także impreza towarzysząca, którą będzie Bike Republic Sölden Festival BYND The Mountain.

Andy Anderson & Erik Fedko / zdjęcie: Theo Acworth

Kluczowe fakty:

  • Data: 10–14 września 2024
  • Lokalizacja: Bike Republic Sölden, Austria
  • Dzień dla publiczności: 14 września 2024, w połączeniu z imprezą Bike Republic Sölden Festival BYND The Mountain

Od początku powstania w 2011 roku, Swatch Nines MTB tworzy unikalną i przyjazną atmosferę dla zawodników do wspólnego progresu, testowania nieszablonowych przeszkód, a także przekraczania kolejnych granic tego co jest możliwe na rowerze górskim.

W tym roku mottem imprezy jest hasło „zostawmy po sobie dziedzictwo” i w związku z tym powstał panel zawodników (m.in. Erik Fedko, Lukas Schäfer, Peter Kaiser), którzy razem zaprojektują światowej klasy unikalną trasę freeride i slopestyle. Co ciekawe, wszystkie przeszkody będą dostępne dla rowerzystów już po zakończeniu imprezy.

Caroline Buchanan / zdjęcie: Theo Acworth

Lista utalentowanych zawodników rośnie

Już ponad dwa tuziny zawodników potwierdziło swój udział w tegorocznej imprezie Swatch Nines MTB. Wśród nich znajdziemy takie rowerowe legendy jak Sam Pilgrim, Caroline Buchanan czy Nicholi Rogatkin, a towarzyszyć im będą młode talenty takie jak Patricia Druwen czy Tobey Miley. Pełna lista uczestników będzie ogłaszana na bieżąco w na oficjalnych kanałach social media imprezy.

W czerwcu podczas imprezy w Green Hill Bike Park odbył się konkurs „Become A Nine”, w którym dzikie karty do startu w Austrii zdobyli Lennox Zimmermann, Dorian Macher i Sarah Schieder. Dodatkowe dzikie karty będą do zdobycia podczas wideo konkursu „Become A Nine”, który już się rozpoczął i potrwa do 19 sierpnia. Więcej informacji: thenines.cc/mtb-ba9.

Bike Republic Sölden Festival BYND The Mountain

Impreza BYND The Mountain Festival miała udaną premierę w ubiegłym roku w Green Hill Bike Park, a teraz przenosi się do Sölden. W dniach 13-15 września będzie częściowo pokrywać się z imprezą Swatch Nines MTB i zapewni mnóstwo atrakcji i pobocznych imprez, które będą świetnym uzupełnieniem dla freestyle’owych emocji. Więcej informacji: bynd-festival.de.

Vinny Armstrong / zdjęcie: Syo van Vliet

Nie mogę doczekać się Swatch Nines. To jedna z moich ulubionych imprez i świetne miejsce do nakręcania się nawzajem do próbowania nowych trików.

Patricia Druwen

Lokalizacja zmieniła się na Sölden i zapowiada się świetna impreza z przepięknym widokiem na lodowiec. Trochę w tym roku pomagałem przy tworzeniu trasy i będzie naprawdę konkretna, więc nie mogę się doczekać startu.

Sam Pilgrim

Swatch Nines MTB to świetna impreza od samego początku i do tego te unikalne trasy. Cieszę się, że pojadę tam razem z Dorianem i Sarah, to da mi kopa do rozwoju i pozwoli przedłużyć sen o byciu freeriderem.

Lennox Zimmermann

BYND i Swatch Nines celebrują kolarstwo w każdej formie. Tym razem dosłownie przekraczamy granicę i chcemy szerzyć ducha imprezy do kolejnej społeczności. To bardzo nietuzinkowy format i ma różne elementy, których realizacji nie możemy się doczekać.

Dominik Linser, Dyrektor Zarządzający Bike Republic Sölden
YouTube player