Przygotowania do Downstairs idą pełną parą, maszyny pracują 24h/dobę na trzy zmiany operatorów, na całej trasie wylewamy dla was specjalny speedbeton, gładziutki jak na lodowisku przed meczem NHL.  Specjalnie na Downstairs 3 mój dziadek 70 lat temu sadził drzewa w Ustroniu, wszystko po to żebyśmy teraz specjalnie dla was mogli przygotować idealne deski na idealne przeszkody. Nawet przez chwilę zastanawialiśmy się czy nie obudować całej trasy specjalnym tunelem aerodynamicznym, żeby zminimalizować wpływ wiatru na trajektorię przejazdu, ale w końcu to nie skoki narciarskie tylko miejski downhill, więc z oporem powietrza poradzić musicie sobie sami. Przygotujcie dyfuzory, pakiety aerodynamiczne i sliki, gdyż trasa w tym roku będzie bardzo szybka. Trasa jest minimalnie krótsza niż w latach poprzednich, będzie mniej pedałowania, za to więcej płynnej jazdy i więcej frajdy z nowych przeszkód. Trasa jest pomyślana w miarę uniwersalnie, żeby nie faworyzować ani zawodników DH ani 4X – obydwie te grupy zapraszamy serdecznie do rywalizacji o statuetki Downstairs i wieczną sławę. Jak znam życie pewnie już wkrótce paparazzi ofotografowaliby trasę i na nielegalnych serverach zaczęłyby się pojawiać nieautoryzowane zdjęcia, postanowiliśmy więc sami wyjść naprzeciw i update tego newsa z aktualnymi zdjęciami przeszkód powinien pojawić się tu w czwartek wieczorem.

A teraz na poważnie z bieżących informacji technicznych:

Line up zawodów:

8:00 – 10:30 zapisy biuro sanatorium Narcyz – start zawodów
9:30 – 11:00 oficjalny trening
11:30 start eliminacji
13:30 start finałów
16:00 dekoracja

Cztery kategorie:

Elita
Juniorzy open
Hobby Full
Hobby Hardtail

Do kategorii można podejść dosyć elastycznie, wszelkie kwestie sporne odnośnie zapisów rozstrzyga organizator, osoby niepełnoletnie winny pojawić się z pozwoleniem opiekuna prawnego [do ściągnięcia ze strony zawodów], należy zapoznać się z regulaminem zawodów.

Zapisywać można się również online na stronie www.race-timing.pl co ułatwi pracę biura zawodów i przyspieszy organizację w sobotę rano przed startem. Wpisowe na zawody wynosi 50 zł, w tej kwocie zawodnicy z numerkami mogą korzystać ze specjalnego autobusu, który kursować będzie na trasie meta-start. Nie wolno trenować na trasie w innym czasie niż przewidziany jest oficjalny trening. Nielegalne zapoznanie z trasą skutkować będzie automatycznie dyskwalifikacją.

Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy www.downstairs.pl

W kwestii wieczornego afterparty – organizatorem akcji jest Silesian Sound i jest to oficjalne afterparty minireggaefest, afterparty jest otwarte dla kolarzy DH i fajnie będzie się tam spotkać wieczorem na chill’oucie, bo szykuje się tam gruba biba. After jest niestety biletowany – szczegółowe informacje na stronie www.minireggaefest.pl

Sponsorem tytularnym imprezy Downstairs 3 jest marka Snickers, zaplecze muzyczno energetyczne dostarcza Red Bull, technicznie wspiera imprezę DaKine – producent akcesoriów sportowych: (plecaków, rękawiczek, toreb, torebek, pokrowców itp.) używanych podczas uprawiania dyscyplin sportów ex

Downstairs - time killer