Pierwszy sezon zawodów z serii Beskidia Downhill już za nami. Przyszedł czas na podsumowanie, wyciągnięcie wniosków i plany na kolejny rok. Na początek  podsumujmy ostatnią edycję, która odbyła się w miniony weekend 4-5.08.2012 w Bike Parku Palenica.

Do rywalizacji na czarnej trasie sygnowanej nazwą Rockstar Line pomimo bardzo kapryśnej aury przystąpiła pokaźna liczba zawodników w ilości 120 osób. Trasa ciekawa, zróżnicowana z dużą ilością band, skoków podobała się zawodnikom zarówno tym początkujących jak i zaawansowanym. Najlepszy czas tego dnia wykręcił świeżo upieczony Mistrz Polski Juniorów Artur Hryszko potwierdzając tym samym bardzo wysoką formę.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Pro:
Artur Hryszko

Hobby Full:
Mateusz Ogłoza [Freaky Rippers]

Maters:
Artur Miśkiewicz  [Apak Fol]

Kobiety:
Justyna John [3racing Downhill Group]

Hobby Junior:
Łukasz Wojtas  [Infernal Team]

Hobby Hardtail:
Radosław Greń

Mój 1 Start:
Piotr Reclik

 

Ostatnia edycja Beskidia Downhill to nie tylko zawody zjazdowe, swoimi umiejętnościami wykazać mogli się także wszyscy lubiący „pompować” ! Specjalnie na tą okazję stworzony został Pumptrack, nad budową którego pieczę sprawował nie kto inny jak Maciek Kucbora. W sobotni wieczór  50-ciu  Riderów katowało świeżutką trasę aby w ostateczności w chilloutowej atmosferze sprawdzić swoje siły podczas Pump Track Masters – serii zawodów na Pumptracku. Najszybszy czas osiągnął Maciek Kucbora drugi Hubert Posmyk, trzeci Patryk Dawczak. Gratulacje !

Na koniec zawodów przyszedł czas na podsumowanie całego cyklu. Wyłonieni zostali zjazdowcy   którzy zdobyli najwyższą ilość  punkty w klasyfikacji generalnej. Na podium w poszczególnych kategoriach stanęli:

Pro:

 1. Tomasz Gagat  [Rockets Crew]
 2. Szymon Molek [The Trinity Team]
 3. Marcin Tarkowski [ Freaky Rippers]

Hobby Full:

 1. Mateusz Ogłoza [Freaky Rippers]
 2. Amadeusz Kuczera
 3. Marek Tlałka

Masters:

 1. Artur Miśkiewicz [Apak –Fol]
 2.  Jakub Frontczak [Freaky Rippers]
 3. Szymon Sikora

Kobiety:

 1. Katarzyna  Darska [Murapol Twomark Specialized Team]
 2. Anna Domagała
 3. Tina John [3racing Downhill Group]

Hobby Junior:

 1. Łukasz Wojtas [Infernal Team]

Hobby Hardtail:

 1. Radosław Greń
 2. Mateusz Stabla
 3. Mirosław Potoczny

Pierwszy Start:

 1. Piotr Reclik
 2. Michał Moczarny
 3. Kamil Kunrad

 

Podsumowanie:

Organizatorzy Beskidia Downhill [Tomasz Gagat, Wiktor Zemanek]:  

Pierwszy sezon nowego cyklu Beskdia Downhill uważamy za bardzo udany, pogoda dopisywała, pomimo iż czasami straszyło kroplami z nieba finały zawsze odbywały się przy słońcu, stworzona przez nas kategoria Pierwszy Start okazała się strzałem w dziesiątkę. Nasz cykl zachęcić blisko 50 nowych osób do udziału w zawodach, a na listach startowych zapisanych było łącznie prawie 500 osób.

Wszystkim uczestnikom i kibicom dziękujemy za udział w zawodach. Mamy nadzieję że dostarczyliśmy wam wiele frajdy i zdrowej rywalizacji.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Beskidia Downhill 2012, którzy pomagali nam przygotowywać oraz zabezpieczyć trasy podczas zawodów. Ogromne podziękowania dla obozowiczów Totalbikes, dzięki którym udało się sprawnie przygotować trasę na Finał Beskidia Downhill.

Wielkie podziękowania kierujemy również w stronę naszych sponsorów:

Rockstar Energy Drink, adidas, Prosperplast, IXS, Spinner, NS Bikes, Urge, Totalbikes, Maxx Opony rowerowe, grawitacyjny.pl, bez których Beskidia nie mogła by zaistnieć w kalenadarzu polskich imprez DH.

Wielka piona dla obsługi wyciągu w Bike Parku Palenica a także w Bike Parku Stożek.

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!