Pewnie część z Was słyszała o cyklu Downmall, organizowanego przez czeską ekipę Eastern Gravity oraz markę Red Bull. Zaplanowane zostały trzy edycje: w Szczecinie, Berlinie oraz Pradze. Niestety organizatorzy nie postarali się o jakiekolwiek nagłośnienie tego cyklu (zwłaszcza w Polsce), więc też większość osób, w ogóle nie słyszała o tym, że taka impreza się odbyła.

Pierwsza runda odbyła się 17-go stycznia w szczecińskiej galerii handlowej Kaskada. Wystartowało w niej 30 najlepszych zawodników z całej Europy, a dodatkowo odbyły się pokazy freestyle. W pierwszej rundzie wyścigu startuje 30 zawodników, do drugiej przechodzi 20 osób, by w wielkim finale zmierzyło się ze sobą najlepszych dziesięciu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej w wykonaniu Marcina Stefaniuka, który wraz z Gustawem Dądelą wzięli udział w imprezie.

Zwycięzcą zawodów w Szczecinie został Tomas Slavik, a drugi był Michal Prokop. Trzecie miejsce przypadło Milanowi Myšik’owi, a najlepszy z Polaków, Gustaw Dądela, był siódmy. Podczas pokazów freestyle, zwycięstwo w kategorii MTB zgarnął Tomas Zejda (Szymon Godziek był drugi), a w kategorii BMX najlepszy był Dawid Godziek. Zwycięstwo podczas drugiej rundy w Berlinie zgarnął również Tomas Slavik. Trzecia runda w czeskiej Pradze zaplanowana jest na 31-go stycznia.