Już za tydzień fani kolarskiego enduro zmierzą się z ciekawymi i zaskakującymi ścieżkami w Gminie Podgórzyn, podczas pierwszych w Polsce zawodów w formacie „on sight”. Zapisy jeszcze trwają na enduro-mtb.eu.

przesieka-enduro-2015

Wielkimi krokami zbliżają się zawody „Przesieka Enduro MTB”. Rywalizacja odbędzie się na 4 odcinkach specjalnych (OS). Dwa z nich będą dłuższe, kondycyjne i z dużą różnorodnością nawierzchni. Dwa kolejne krótsze, szybsze z odcinkami, na których z pewnością poczujecie flow. O trasie więcej już nie napiszemy, gdyż formuła zawodów to wyklucza. Po prostu ma być „on sight”, a trasy w Karkonoszach idealnie się do tego nadają – mówi jeden z organizatorów imprezy Łukasz Putz.

Pomiar czasu zapewniać będzie firma DataSport, a każdy z uczestników wyposażony będzie w elektroniczny chip, wydawany po odprawie technicznej w sobotę. Dzięki niemu wyniki każdego z OSów będzie można śledzić w internecie, a zawodnicy którzy podadzą w formularzu rejestracyjnym numer telefonu komórkowego, otrzymają swój rezultat smsem. Każdy z uczestników wybiera również grupę startową (po 20 osób), które będą ruszać w danym przedziale czasowym na kolejnych OSach. Po zaciętej rywalizacji przyjdzie czas na dekorację zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników (na podstawie nr startowych). W puli znajdą się m.in. aparaty i kamery BenQ, odzież i ochraniacze Endura, okulary Julbo, plecaki Deuter, latarki i powerbanki Varta itp. Potem czeka na wszystkich grill i uzupełnianie płynów, a dla twardzieli kąpiel w Wodospadzie Podgórnej.

Harmonogram:
– piątek 26.06.2015

  • 16:00 – 22:00 – rejestracja i odbiór nr startowych

– sobota 27.06.2015

  • 8:00 – 9:30 – wydawanie nr startowych
  • 9:30 – odprawa techniczna, wydawanie chipów pomiaru czasu (grupami startowymi)
  • 10:00 – wyjazd I grupy startowej
  • ok. 18:00 – dekoracja zwycięzców
  • ok. 19:00 – grill – dla każdego z uczestników darmowa porcja z napojem

– niedziela 28.06.2015

  • testy sprzętu, wyjazd w Karkonosze, dla chętnych szkolenie

Biuro zawodów mieścić się będzie w ośrodku KALINIEC (Przesieka 58-562, ul. Droga Liczyrzepy 1).

UWAGA !!! Niższa opłata startowa w wysokości 60 zł TYLKO do poniedziałku 22. czerwca. Od wtorku (23.06.) 80 zł. Nie będzie możliwości zapisania się w dniu zawodów (27.06.).

Organizatorzy polecają następującą bazę noclegową:

Partnerem imprezy jest Nadleśnictwo Śnieżka.

Więcej informacji na: enduro-mtb.eu