W ostatni weekend w Willingen podczas festiwalu Ziener Bike odbyła się trzecia runda zawodów Specialized-SRAM Enduro Series 2015. Na starcie stanęło 400 zawodników i zawodniczek, a najlepsi na koniec rywalizacji okazali się Michal Prokop oraz Anneke Beerten.

Na starcie stanęło kilka znanych ze startów w Enduro World Series nazwisk. I tak w Willingen pojawili się zwycięzca ostatniej rundy EWS, Greg Callaghan (Cube Action Team), Michal Prokop (Specialized Racing) oraz Fabian Scholz (Focus Trail Team). Wśród pań rywalizacja toczyła się głównie w cieniu pojedynku pomiędzy aktualną liderką rankingu serii, Anneke Beerten (Specialized Racing), oraz Raphaelą Richter (Radon Factory Racing).

Trzecia runda Specialized-SRAM Enduro Series 2015 - Willingen
Michal Prokop

W sobotę było sucho, choć na niebie zbierały się ciemne chmury. Zawodnicy nic sobie jednak z tego nie robili i ochoczo przystąpili do treningów na pięciu odcinkach specjalnych, których łączna długość miała aż 28km i 960m podjazdów.

Trasy były suche, co przełożyło się na duże prędkości na odcinkach, a organizatorzy trzeciej rundy Specialized-SRAM Enduro Series zadbali o to, aby były one zróżnicowane. Odcinek pierwszy, to typowo bike parkowy szlak. Drugi posiadał sporo bardzo szybkich odcinków leśnych, podczas gdy odcinek czwarty odbywał się w lesie. Natomiast zawodnicy dostali mocno w kość podczas trzeciego odcinka, który zawierał mnóstwo płaskich sekcji i trzeba było dużo pedałować, aby dotrzeć do stromych i technicznych odcinków.

W niedzielny poranek warunki pogodowe wciąż były idealne. Słońce świeciło z pełną mocą, a lekki wiatr zapewniał trochę ochłody. W miarę kolejnych przejazdów na trasie pojawiały się kolejne korzenie, dzięki czemu trasy stawały się co raz bardziej widowiskowe, a zawodnicy musieli zmagać się z trudniejszymi warunkami.

Trzecia runda Specialized-SRAM Enduro Series 2015 - Willingen
Anneke Beerten

W elicie mężczyzn triumfował Michal Prokop, który uzyskał łączny czas 10:09.29. Drugie miejsce zajął Greg Callaghan, a trzeci był Premek Tejchmann (Commencal). Andy Eyring (RWV Haselbach) oraz Philip Shucksmith (Pro Ride Guides) znaleźli się tuż za podium. Wśród pań wyścig zdominowała natomiast Anneke Beerten, druga była Natalie Schneitter (ROSE Vaujany), a trzecie miejsce zajęła Raphaela Richter.

Najszybszym mastersem był natomiast Remo Heutschi, a podium uzupełnili Andre Kleindienst (Endura Bergamont Factory) oraz Tommy Umbreit (Redheads Team). Wśród amatorów wygrał Clemens Bachmann (BSF Flughafen Stuttgart), drugi był Maximilian Dörfer (Epic Cycles Hamburg), a trzeci Henrik Grobert (Freiburger Pilsner). Kategoria amatorek to natomiast zwycięstwo Barbary Stettler (Thömus Veloshop), a podium uzupełniły Jana Goetze (Santa Claus Syndicate) oraz Ulrike Moelders (Aroma Ahoi).

Po tym zwycięstwie Michal Prokop powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Natomiast Anneke Beerten, która w pokonanym polu pozostawiła Raphaelę Richter, stała się dla niej realnym zagrożeniem. Kolejna runda zapowiada się bardzo ciekawie i wygląda na to, że walka o zwycięstwo będzie bardzo zacięta. Następna runda odbędzie się w dniach 18-19 lipca w Samerbergu.

Trzecia runda Specialized-SRAM Enduro Series 2015 - Willingen
George Callaghan