Już w najbliższy czwartek 15 września startują zapisy na zawody kolarskie z cyklu „Enduro MTB Series by Kellys”, które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób.

Enduro MTB Series by Kellys w Bieszczadach

W tym roku po raz pierwszy w historii polskiego enduro, impreza w tej coraz popularniejszej odmianie kolarstwa górskiego zawita w Bieszczady. Będą to ostatnie zawody w sezonie, więc chętnych do udziału nie powinno zabraknąć. Zapisy ruszają już jutro czyli w czwartek 15 września a rejestracji można dokonać przez stronę zawodów enduro-mtb.eu. Pomiar czasu będzie dokonywany w oparciu o system Sport Ident, znany choćby z zawodów Enduro World Series więc bez obaw… Nie musicie się też bać legendarnego bieszczadzkiego, gliniastego błota – organizatorzy wyścigu zapewniają, że wytyczyli tak odcinki specjalne, że nawet w przypadku opadów błoto występować będzie w symbolicznych ilościach.

Grzegorz Miedziński, organizator Enduro MTB Series by Kellys:

Rywalizacja przebiegnie w pięknej, jesiennej scenerii na terenie Nadleśnictwa Baligród, które mocno wspiera organizację zawodów. Uczestnicy z pewnością na długo zapamiętają tę imprezę.

Na charakter „Enduro MTB Series by Kellys” ma bardzo duży wpływ formuła jej rozgrywania czyli on-sight. Zawodnicy po odprawie technicznej otrzymują mapy, na których są zaznaczone jedynie odcinki dojazdowe do startu danego OS-u. To wyrównuje szanse rywalizacji oraz weryfikuje w 100% umiejętności i doświadczenie każdego z uczestników. Podobnie jak na edycji w Przesiece, do dyspozycji uczestników oddane zostaną rowery marki Kellys oraz najnowsze kamery Olympus TG-Tracker. W gronie wystawców pojawi się jeszcze kilka firm o czym komunikowane będzie na facebook.com/EnduroMTBseries.

Wieczorem czeka wszystkich wspólne grillowanie, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród. W puli znajdą się m.in. zegarki Suunto, plecaki Deuter, kaski TSG, ładowarki Varta, okulary i gogle Julbo, pompki Airshot, bony zakupowe od Maxxis i Force, produkty Trezado, Nikwax i Juice Lubes, zębatki HCC, bluzy kolarskie Galaxywear. Potem wybrani śmiałkowie wezmą udział w nocnej grze terenowej sponsorowanej przez markę Petzl, która ufunduje świetne czołówki. Biuro zawodów oraz strefa startu i dekoracji mieścić się będzie w ośrodku WISAN osrodek.wisan.pl. Oj będzie się działo.

Więcej informacji na enduro-mtb.eu oraz facebook.com/EnduroMTBseries