Enduro World Series powraca do Francji w ten weekend, aby rozegrać tam siódmą rundę obecnego sezonu. W tym duchowym domu enduro odbędzie się impreza Enduro Des Portes du Mercantour driven by URGE Bike Products i będzie to przedostatnia runda tegorocznych zmagań serii EWS.

Enduro World Series przenosi się do Francji na przedostatnią rundę sezonu 2016

Zawody zostaną rozegrane na słynnych trasach w rejonie Valberg-Guillaumes, w miejscu, które jest doskonale znane z licznych wyścigów enduro. Jest to główna zasługa imprezy Portes du Mercantour, która odbędzie się już po raz dwudziesty!

W weekend do Francji przyjedzie 380 zawodników, którzy będą mieli do pokonania długie i bardzo wycieńczające odcinki, na które składać się będzie ponad 4000m podjazdów oraz 5000m zjazdów. Jednak wysiłki zawodników zostaną nagrodzone poprzez zróżnicowane single tracki, które znajdują się na znanych szarych zboczach Alp.

Ściganie rozpocznie się w piątek od prologu, który będzie bardzo szybkim 1-kilometrowym odcinkiem ulokowanym w środku wioski. Następnie zawodnicy staną do walki na czterech odcinkach specjalnych od samego rana w sobotę, oraz na kolejnych czterech w niedzielę.

Sezon zbliża się do końca, więc zapowiada się bardzo ostra walka o ostatnie punkty do klasyfikacji generalnej. Richie Rude (Yeti/Fox Shox) z pewnością będzie chciał wygrać i umocnić się na prowadzeniu, a dzięki temu mógłby zostać pierwszym zawodnikiem w historii, który wygrał EWS dwa razy. Tuż za nim czai się jednak Damien Oton (Devinci Global Racing) ze stratą 330pkt. Chrapkę na kolejne punkty będzie miał też Jerome Clementz (Cannondale), który znajduje się tuż za nimi i również chce wygrać generalkę.

Wśród pań główną faworytką jest Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team). Jednak po ostatnim wyścigu w Whistler okazało się, że wcale nie może być taka pewna łatwego zwycięstwa. Po piętach depcze jej Isabeau Courdurier (SUNN), która zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Uwagę trzeba zwrócić również na Anitę Gehrig (Ibis Cycles Enduro Race), która również desperacko potrzebuje punktów, aby poprawić swoją pozycję w rankingu.

W klasyfikacji mężczyzn U21 rywalizacja jest naprawdę bardzo zacięta. Sebastien Claquin (Rocky Mountain Urge bp) ma ledwie 50pkt przewagi nad drugim Adrienem Dailly’m (Lapierre Gravity Republic). Obydwaj zawodnicy to byli Mistrzowie Świata, więc zapowiada się naprawdę mnóstwo emocji. Z kolei wśród pań U21 zdecydowaną faworytką jest Raphaela Richter (Radon Magura Factory Racing), która starać się będzie obronić przed atakami Leah Maunsell.

Enduro World Series przenosi się do Francji na przedostatnią rundę sezonu 2016

Amerykanin Michael Broderick jest liderem klasyfikacji mastersów, ale konkurencja za jego plecami jest bardzo mocna. Milan Cizinsky (Ghost Factory Racing Riot) oraz Karim Amour z pewnością będą chcieli mu przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa. W klasyfikacji zespołowej na prowadzeniu jest z kolei ekipa Rocky Mountain Urge bp, drugie miejsce zajmuje Ibis Cycles Enduro Race, a na trzecim jest Canyon Factory Enduro Team.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Francja to jedno z moich najbardziej ulubionych rowerowych miejsc na świecie. Już w ten weekend zapowiada się naprawdę świetna runda, która będzie rozegrana w klasycznym stylu. Trasy zostały przygotowane przez lokalną ekipę, która sprawdziła wszystko osobiście i z pewnością będziemy mieli tu bardzo zróżnicowane i sprawiające dużo radości trasy. Rywalizacja wśród zawodników będzie bardzo zacięta, więc tym bardziej trzeba nastawić się na mnóstwo emocji.


Oficjalna strona oraz zdjęcia: enduroworldseries.com