Już w ten weekend odbędzie się wielki finał sezonu, a kolejne serie pucharów iXS zakończą swoje tegoroczne zmagania. To już mała tradycja, że ostatnia runda iXS Pucharu Europy DH odbywa się w Leogangu, a weźmie w niej udział ponad 300 zawodników z 23 krajów.

iXS Puchar Europy DH 2016: wielki finał w Leogangu

Na chwilę obecną Leogang jest świetnie znany przez zjazdowców na całym świecie. Nie tylko dlatego, że regularnie odbywa się tu Puchar Świata DH, ale także dlatego, że po raz kolejny zagości tu iXS Puchar Europy DH. W Leogangu już drugi rok z rzędu odbędzie się finałowa runda najlepszej europejskiej serii zjazdowej. Trasa posiada ponad 480m przewyższenia, a jej długość to 2300m. Zdecydowanie warto tu przyjechać wziąć udział w zawodach, zwłaszcza że odbędą się one na tej samej trasie, na której Aaron Gwin wykonał swój spektakularny zwycięski przejazd bez łańcucha.

iXS European Downhill Cup 2016 finals in Leogang

W tym roku zawody iXS Pucharu Europy DH będą częścią festiwalu Biketember, na który składa się również finałowa edycja serii Specialized-SRAM Enduro Series. Te dwie europejskie serie nie po raz pierwszy łączą swoje siły, aby zapewnić kibicom i zawodnikom weekend pełen emocji.

Jeśli chodzi o pretendentów do tytułu, to z pewnością nasz najlepszy towar eksportowy pod postacią Sławomira Łukasika (NS Bikes Fro Pro) będzie walczył o końcowe zwycięstwo w serii. Nie będzie łatwo, ponieważ Niemiec Johannes Fischbach (Radon Magura Factory) również nie odpuści, a póki co, to właśnie on był górą.

Wśród pań główna rywalizacja odbędzie się pomiędzy aktualną liderką rankingu Włoszką Veroniką Widmann (Bike Club Egna Neumarkt) oraz Czeską Janą Bartovą (RRP) i Szwajcarką Cariną Cappellari (Radon Magura Factory).

iXS European Downhill Cup 2016 finals in Leogang

Jedno co wiemy na pewno to fakt, że będzie to weekend napakowany emocjami i z pewnością nie można tego przegapić. Jeśli jednak dla Was to za mało, to sprawdźcie klip z zeszłego roku.


Oficjalna strona: ixsdownhillcup.com
Zdjęcia: Thomas Dietze extreme-pics.de