Jared Graves (Specialized) oraz Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Racing Team) wygrali piątą rundę Enduro World Series, którą były zawody Yeti Cycles Big Mountain Enduro presented by Shimano. Wyścig odbył się w gorącym Kolorado na wysokości 10.000 stóp, a Graves i Ravanel pokazali, że czują się najlepiej w takich warunkach. Podczas zawodów można było podziwiać wspaniałe wyniki, ale zawodnicy nie mieli zbytnio na to czasu, ponieważ rywalizacja była zacięta i emocjonująca do ostatniego odcinka.

Jared Graves i Cecile Ravanel wygrywają piątą rundę Enduro World Series 2016

Wśród pań Cecile pokazała o co jej chodzi już od samego startu – pierwszy dzień zakończyła z przewagą 53 sekund nad Isabeau Courdurier (SUNN) oraz 56 sekund przed Anitą Gehrig (Ibis Cycles Enduro Race). Podobnie sytuacja wyglądała wśród panów – Graves miał przewagę 21 sekund nad Nico Lau (Cube Action Team) oraz 31 sekund nad Martinem Maes’em (GT Factory Racing)./p>

Jednak w niedzielę byliśmy świadkami przetasowań. Co prawda Jared i Cecile pozostali na prowadzeniu, ale walka o dalsze miejsca była bardzo ostra. Anita Gehrig ostatecznie zajęła drugie miejsce, a Isabeau Courdurier spadła na najniższy stopień podium. Z kolei wśród panów drugie miejsce obronił Nico Lau, ale na trzecie miejsce wskoczył Jerome Clementz (Cannondale).

Jared Graves i Cecile Ravanel wygrywają piątą rundę Enduro World Series 2016
Jared Graves

Jared Graves:

To był bardzo udany weekend i jestem bardzo zadowolony, że w końcu udało mi się odnieść zwycięstwo w tym sezonie. Ostatnie dwie rundy nie były dla mnie udane i to trochę mnie dobijało. Uwielbiam ścigać się na dużych wysokościach i zawsze dobrze się czuję w Kolorado, podobają mi się tutejsze odcinki oraz wydaje mi się, że są po prostu perfekcyjne dla mnie. Zawsze czuję się dobrze także w Whistler, więc nie mogę doczekać się szóstej rundy EWS.

Jared Graves i Cecile Ravanel wygrywają piątą rundę Enduro World Series 2016
Cecile Ravanel

Cecile Ravanel:

Starałam się dobrze bawić, w końcu wyścig na takiej wysokości jest bardzo wymagający fizycznie i psychicznie. Ostatecznie udało mi się odnieść zwycięstwo i teraz myślę tylko o wygranej w Whistler.

W kategorii U21 najszybszy okazał się Adrien Dailly (Lapierre Gravity Republic), drugie miejsce zajął Sebastien Claquin (Rocky Mountain Urge bp), a trzeci był Killian Callaghan. Wśród pań U21 najszybsza okazała się Samantha Soranio, druga była Lia Westermann, a trzecia Abby Hobs.

Jared Graves i Cecile Ravanel wygrywają piątą rundę Enduro World Series 2016
Adrien Dailly

W kategorii masters triumfował Michael Broderick, drugie miejsce zajął Joe Lawwill, a trzecie Randal Huntington. W klasyfikacji zespołowej na czele znajduje się ekipa Rocky Mountain Urge bp, drugie miejsce zajmuje Ibis Cycles Race Enduro, a trzecie Specialized.

Seria EWS pozostaje w Ameryce Północnej, a szósta runda odbędzie się w kanadyjskim Whistler podczas festiwalu Crankworx.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu są Richie Rude (Yeti Fox Shox), Cecile Ravanel oraz Sebastien Claquin (U21) i Raphaela Richter (U21, Radon Magura Factory Racing).


Pełne wyniki: kliknij tutaj
Oficjalna strona: enduroworldseries.com