Diamentowa seria FMB World Tour wróciła! Podczas gdy zawodnicy są teraz w samolotach, w drodze do Nowej Zelandii, gdzie odbędzie się pierwsza diamentowa runda (Crankworx Rotorua), my ogłaszamy światu pełen kalendarz tegorocznych zmagań. W sezonie 2016 Diamentowa Seria składać się będzie z pięciu imprez: cztery zawody diamentowej rangi oraz jeden złoty, który będzie miał miejsce przed ostatnim diamentowym eventem. Ośmiu najlepszych zawodników z rankingu 2015 będzie automatycznie zakwalifikowanych do startu w diamentowych zawodach oraz w wielkim finale serii podczas Red Bull Joyride na Crankworx Whistler. Wszystkie zawody będą transmitowane na żywo przez Red Bull TV.

Walka o tytuł w tym sezonie rozpocznie się od pierwszego diamentowego eventu, podczas Crankworx Rotorua 12-go marca. Ten kto zdobędzie pierwsze punkty w sezonie, będzie mógł powiedzieć, że zdecydowanie dobrze przepracował zimę. Następnie zawodnicy będą mieli aż 11 tygodni, aby doszlifować triki przed Crankworx Les Gets we Francji. Tuż po odbędzie się trzecia impreza, a będzie to Swatch Prime Line w Monachium, który będzie częścią MASH Action Sports Festival w monachijskim parku olimpijskim. Podobnie jak w ubiegłych latach wielki finał będzie miał miejsce podczas czwartego diamentowego przystanku na Crankworx Whistler.

It’s Back: The FMB Diamond Series 2016

Diamentowe imprezy są najtrudniejsze, największe i najlepiej obsadzone w całym roku. Jednak podczas złotych imprez, również warto się starać. Najlepszy wynik z jakiejkolwiek imprezy o złotej randze, która odbędzie się przed Crankworx Whistler, będzie liczył się do końcowej klasyfikacji w diamentowej serii FMB World Tour. Wspieranie rozwoju zawodników, to główny cel FMB World Tour i właśnie dlatego jest to świetna seria dla chcących wypromować się zawodników, którzy jeszcze nie mają szans na zaproszenie na najważniejsze imprezy. Do złotej rangi w tym roku zaliczać się będą takie imprezy jak Swatch Rocket Air, 26TRIX, Colorado Freeride Festival czy cała seria FISE World, która w tym roku odbędzie się w Montpellier, Edmonton oraz Chengdu.

Najlepsi zawodnicy na świecie zbroją się na najtrudniejsze imprezy w tym roku. Najważniejsze pytanie to, czy po bardzo udanym sezonie Thomas Genon pozostanie na szczycie? Czy może Brett Rheeder weźmie odwet i postara się zgarnąć tytuł? Warto także zwrócić uwagę na prawdziwą maszynkę do trików, czyli Nicholi Rogatkina, który z pewnością tak łatwo nie odpuści.

It’s Back: The FMB Diamond Series 2016
Thomas Genon / zdjęcie: wolisphoto.com

Ośmiu najlepszych zawodników z zeszłego sezonu kwalifikuje się automatycznie do imprez diamentowej rangi. Pozostałe miejsca zajmować będą zawodnicy, którzy w tegorocznym rankingu będą najwyżej. Warto dodać, że organizatorzy na miesiąc przed każdą imprezą będą przyznawać dzikie karty, które mogą umożliwić start nowym twarzom.

Zawodnicy, którzy nie zostali zakwalifikowani automatycznie do startu, będą musieli postarać się o zaproszenie podczas złotych i srebrnych zawodów, a do tego dostępne będą dwie dzikie karty na każdą imprezę. Więcej informacji o poszczególnych imprezach znajdziecie na stronie FMB World Tour.

Podsumowanie:

  • Diamentowa seria FMB World Tour będzie składać się z 5 imprez: 4 diamentowych i jednej złotej
  • Wielkie zakończenie będzie podczas Red Bull Joyride na Crankworx Whistler
  • Zgłoszenia do organizacji srebrnych i brązowych imprez są wciąż możliwe. Zgłoszenia można składać tutaj
  • Śledźcie Red Bull TV, które będzie transmitować zawody na żywo
  • Zawodnicy mogą wyrobić licencje tutaj

Przydatne linki:

Więcej informacji na temat Diamentowej Serii oraz FMB World Tour znajdziecie na: fmbworldtour.com. Śledźcie nas na bieżąco także na: facebook.com/fmbworldtour & twitter.com/fmbworldtour oraz instagram.com/fmbworldtour.