Zanim uroczystego otwarcia eventu dokonał Mariusz Młynarczyk, zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, gości przywitał występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. To była dopiero zapowiedź atrakcji przygotowanych przez organizatorów targów FreeTime. W hali centrum wystawienniczego EXPO XXI w Warszawie już w pierwszym dniu można było podziwiać gwiazdy sportu, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim ludzi, których łączy zamiłowanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ludzi, którzy nigdy się nie nudzą. Swoje wystąpienie miał między innymi Szymon Ziółkowski, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem. Swoją pasją podzieliła się Kamila Kajak-Mosejcuk, zwyciężczyni „Tańca z Gwiazdami”. A wszyscy, którzy cenią sobie w życiu wyjątkową harmonię ducha i ciała, mogli skorzystać z warsztatów TAI CHI prowadzonych przez Andrzeja Kalisza, twórcę Akademii Yiquan. Na FreeTime nie zabrakło także atrakcji dla tych, którzy uwielbiają relaks, a także realizowanie swoich pasji z podwyższoną adrenaliną. Byli więc entuzjaści survivalu, off-roadu i sportów ekstremalnych. Wszystko odbywało się zgodnie z hasłem FreeTime – Życie ma wiele barw… na wyciągnięcie ręki. W sobotę ostatnia i wyjątkowa szansa, by odwiedzić EXPO XXI w stolicy. Może i Twoja rodzina odkryje dla siebie wyjątkowe hobby?

Nigdy więcej nudy – FreeTime rozpoczęte

Zarażeni pasją życia

Uzbrojeni po zęby „żołnierze” pojawili się w Warszawie w centrum wystawienniczym EXPO XXI. Nie były to jednak wojskowe ćwiczenia, a jedna z atrakcji przygotowanych przez organizatorów podczas drugiego dnia targów FreeTime. Członkowie Samodzielnej Grupy Operacyjnej „PERUN” to formacja zrzeszająca airsoftowych zapaleńców. Na scenie zaprezentowali repliki broni i wyposażenia używanego podczas leśnych manewrów. O lesie i spędzaniu w nim czasu wolnego opowiadał Seweryn Kubicki, twórca projektu „Piechur – Pieszo przez wszystkie Puszcze w Polsce”. Jego celem jest promocja dzikich terenów naszego kraju poprzez zachęcanie ludzi do tej formy relaksu.

Nigdy więcej nudy – FreeTime rozpoczęte

Jak zostać gwiazdą tańca? O tym mogli przekonać się goście eventu, którzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez triumfatorkę „Tańca z Gwiazdami”, Kamilę Kajak-Mosejcuk. Specjalny pokaz rowerowy przygotował Michał Nowak, mistrz Polski 2016 roku, a Rafał Łęcki opowiadał o rywalizacji autostopowiczów w organizowanych już od czterech lat specjalnych wyścigach z Poznania do różnych miejsc w Europie. Sportową pasją zarażał gości Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem. W drugim dniu FreeTime poznaliśmy także zwycięzców Letnich Halowych Otwartych Mistrzostw Polski Modeli Zdalnie Sterowanych, a zakończenie imprezy swoim występem uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Podczas dwudniowych targów każdy mógł sam spróbować swoich sił w profesjonalnych turniejach i sportowych rozgrywkach, a przede wszystkim przeżyć ekscytujące chwile z całą rodziną.

Nigdy więcej nudy – FreeTime rozpoczęte

Za nami święto ludzi pozytywnie „zakręconych”

To były dwa ekscytujące dni. W hali centrum wystawienniczego EXPO XXI zakończyły się pierwsze targi FreeTime. W stolicy w jednym miejscu spotkali się ludzie, którzy dawno zapomnieli, co oznacza pojęcie nuda. Swoimi pasjami z uczestnikami tego wyjątkowego eventu dzielili się wybitni sportowcy, twórcy niekonwencjonalnych projektów lub po prostu wyjątkowi hobbyści w różnych dziedzinach. Głównym celem imprezy była aktywizacja całych rodzin poprzez wskazanie kierunku możliwości rozwijania swoich, często nieujawnionych pasji. Najważniejsze jednak, że podczas FreeTime każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Coś, co wzmacnia i energetyzuje człowieka, pozwala na realizację marzeń i oderwanie się w aktywny sposób od codzienności. Podczas imprezy poznaliśmy ludzi, którzy biegają, jeżdżą na rowerach, przemierzają pieszo leśne szlaki, rywalizują w wyścigach autostopowiczów, strzelają, tańczą, ćwiczą, a także tych, dla których zastrzyk adrenaliny potrzebny jest jak rybie woda.

I tylko trochę szkoda, że święto ludzi pozytywnie „zakręconych” już za nami. Ale z drugiej strony, jeśli chociaż część targowych gości zasili szeregi pasjonatów, to już będzie nasz wielki, wspólny sukces. Po zakończonym FreeTime już wiadomo – Życie ma wiele barw… na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji: eventfreetime.pl