Hard Downhill League 2017

W sezonie 2017 na Polskiej scenie zawodów downhillowych pojawiła się nowa seria: HARD DOWNHILL LEAGUE!

Cykl zawodów od początku obiera rangę PUCHARU POLSKI dla każdej edycji, nastawiając się głównie na realizację celów związanych z rozwojem licencjonowanych zawodników (Kategorie: ELITE MEN, WOMEN, JUNIOR, MASTERS I, MASTERS II) oraz tworzeniem dla nich miejsc do profesjonalnej rywalizacji na poziomie krajowym. W zawodach także będą mieli możliwość startu zawodnicy nie posiadający licencji chcący spróbować swoich sił na trudniejszych i bardziej wymagających trasach niż te na których będzie odbywał się cykl zawodów LOCAL SERIES OF DOWNHILL. Zawodnicy Ci rywalizować będą mogli w jednej łączonej kategorii OPEN (Czyli kategorie: Hobby Junior, Hobby Full, Hobby Hardtail) niepodlegającej pod Puchar Polski, dla której będzie prowadzona Klasyfikacja Generalna obejmująca wszystkie edycje serii Hard Downhill League 2017.

Hard Downhill League 2017

Głównymi założeniami Hard Downhill League są:

  • Trudne technicznie, długie i szybkie trasy odróżniające się na każdej edycji odmienną, unikalną specyfikacją powiązaną konkretnie z miejscem ich rozgrywania. Trasy wyznaczane będą jednocześnie z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa dla zawodników, płynności trasy oraz ciągłości zjazdu w dół,
  • Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach,
  • Zachęcenie zawodników nie posiadających licencji do zawodowej rywalizacji,
  • Wprowadzenie różnorodności tras w całym cyklu Pucharu Polski oraz utrzymanie jego jakości na jednym poziomie.
Hard Downhill League 2017

PUCHAR POLSKI #2 – HARD DOWNHILL LEAGUE #1: WIERCHOMLA

Pierwsza edycja zawodów odbędzie się w znanej przez wielu zawodników Wierchomli. Po kilku latach Puchar Polski wraca do ośrodka Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Trasa w większej części będzie prowadzić po lesie, co zaskoczy wielu spodziewających się „spaceru po łąkach z baranami”.

PUCHAR POLSKI #3 – HARD DOWNHILL LEAGUE #2: KASINA WIELKA, ŚNIEŻNICA

Kasina jest następnym miejscem, które zawodnicy będą kojarzyć z rywalizacją Pucharu Polski oraz Mistrzostwami Polski. W roku 2016 w ośrodku narciarskim Kasina-SKI, rozpoczęła się wymiana wyciągu na nowy oraz gruntowna modernizacja Bikeparku, prowadzona przez Arka Perina i jego ekipę z Arek Bike Center, co wiąże się z powstaniem całkowicie nowych 7 tras!! Otwarcie Bikeparku planowane jest na weekend rozgrywania Pucharu Polski, tak więc zapewniamy Was, Będzie się działo !!

Hard Downhill League 2017

PUCHAR POLSKI #5 – HARD DOWNHILL LEAGUE #3: WISŁA, STOŻEK

Wisły żadnemu zjazdowcowi przedstawiać nie trzeba, góra Stożek znana z organizowanych zawodów rangi Pucharu Polski, Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Europy co roku przyciąga wielu zawodników jak i kibiców. Trasy w Wiśle słyną z ich naturalnych trudności oraz ogromnej ilości korzeni i trawersów znajdujących się na trasach.

PUCHAR POLSKI #6 – HARD DOWNHILL LEAGUE #4: SZCZYRK, SKRZYCZNE

Szczyrk – Polska mekka downhillu, przez wielu wręcz idealizowana, niestety od lat niewykorzystywany potencjał. W tym roku, rywalizacja Pucharu Polski wraca na górę Skrzyczne na której odbędzie się Finał całorocznych zmagań zawodników. Organizatorzy szykują dla zawodników wiele niespodzianek, czy pozytywnie zaskoczą? Zobaczymy już początkiem września !

Hard Downhill League 2017

Organizatorzy Jakub Pysz oraz Marcin Matuszny, wraz z całą ekipą która przyczynia się do powstawania imprez z serii Local Series of Downhill oraz Hard Downhill League, zapraszają każdego entuzjastę kolarstwa górskiego oraz kibiców na każdą z edycji cyklu Pucharu Polski!! Zawody od zawodników dla zawodników, BE WITH US, AND LIFT YOUR’S SKILLZ UP!

ZAPRASZAMY!


Więcej informacji: facebook.com/Hard.Downhill.League
Tekst: Jakub Pysz
Zdjęcia: Artur Wszołek, Jacek „Słonik” Kaczmarczyk

O zawodach Hard Downhill League

Hard Downhill League to zmagania licencjonowanych zawodników PZKol oraz UCI prezentujących najwyższy poziom na najtrudniejszych trasach zjazdowych w kraju. Długie, szybkie, naszpikowane wieloma trudnymi technicznie elementami trasy z licznymi skokami to spektakularne widowisko dla kibiców i fanów tego sportu, a co najważniejsze możliwość rywalizacji i podnoszenia umiejętności dla każdego z zawodników.

Media: facebook, instagram