JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Wielkimi krokami zbliżają się kultowe zawody Red Bull Rampage. W tegorocznej odsłonie najważniejszej imprezy w kolarstwa górskiego freeride wystartuje Szymon Godziek. Polak został doceniony i organizatorzy przyznali mu dziką kartę. Dzięki temu będzie rywalizował z największymi nazwiskami na niebezpiecznych zboczach „czerwonych gór” w Utah. Szymon nadal jest jedynym Polakiem, który kiedykolwiek miał zaszczyt wystartować w najbardziej spektakularnych zawodach freeride’owych na świecie.

Szymon Godziek wystartuje w kultowych zawodach Red Bull Rampage

Szymon Godziek:

Bardzo się cieszę, że przekonałem sędziów do tego, by zaprosili mnie na Red Bull Rampage. Rok temu postanowiłem skupić się na działaniach, aby osiągnąć cel. Pierwszym krokiem była zmiana mojego partnera sprzętowego, który zapewni mi najlepszy możliwy rower do warunków jakie panują na tej miejscówce.

Pierwszą sprawą, którą zrealizowałem w styczniu, był wyjazd do Utah, żeby nagrać nowy, krótki film freeride’owy (kliknij by obejrzeć) oraz wjeździć się w mój nowy rower – NS Bikes Fuzz. Podczas sezonu slopestyle’owego często
przesiadałem się na freeride’ówkę, żeby trenować na niej jak najwięcej.

Moja jazda, którą pokazywałem w klipach, przekonała sędziów, że zasługuję na start z 21 najlepszymi zawodnikami na świecie. Jestem dumny, że tak się stanie i na pewno dam z siebie wszystko. Chciałbym także podziękować mojej załodze za pomoc i wsparcie!

Szymon Godziek wystartuje w kultowych zawodach Red Bull Rampage

Szymon Godziek jako pierwszy Polak w historii wystartował w Red Bull Rampage już w 2014 roku. Te niesamowite zawody, które są zaliczane do najbardziej niebezpiecznych, będzie można obejrzeć na żywo na Red Bull TV 26-go października.

Szymon Godziek wystartuje w kultowych zawodach Red Bull Rampage

Zmagania Szymona można śledzic na jego kanale YouTube, Instagramie oraz Facebooku.


Zdjęcia: Bartek Woliński