REKLAMA

Tuż przed końcem 2017 roku najlepszy polski zawodnik freestyle MTB – Szymon Godziek – poinformował o zakończeniu współpracy, ze swoim wieloletnim dostawcą sprzętu. Od tamtej pory wszyscy zastanawiali się nad nowym sponsorem Szymka i w końcu oczekiwanie dobiegło końca. Oficjalnie możemy poinformować, że począwszy od sezonu 2018, przez kolejne trzy lata, Szymon Godziek będzie jeździł pod skrzydłami marki NS Bikes!

Szymon Godziek podpisał kontrakt z NS Bikes!

W 2017 roku Szymon zaliczył najlepszy sezon w swojej karierze. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB World Tour potwierdziło przynależność polskiego zawodnika do ścisłej światowej czołówki kolarzy grawitacyjnych. Oprócz startów w zawodach wziął udział w niezwykle widowiskowych projektach. W sierpniu na rowerze szosowym skoczył nad pelotonem Tour de Pologne, a także był bohaterem filmu „Extension Man”, w którym jako pierwszy rider na świecie zaprezentował trik backflip superman seat grab one hander.

Szymon Godziek podpisał kontrakt z NS Bikes!

Szymon Godziek podpisał kontrakt z NS Bikes!

Szymon Godziek:

Bardzo sie cieszę z rozpoczętej współpracy z firmą NS Bikes, ponieważ otwiera przede mną nowe możliwości i ładuje dodatkową motywacją. W roku 2018 chciałbym więcej czasu spędzić na rowerze downhillowym w górach i na dużych hopach. Obecnie jestem na pierwszym wyjeździe w Utah, gdzie mam ze sobą Fuzza. Jest to wypad, w którym nastawiam się na freeride. Spędzimy w Utah w kamperze ponad dwa tygodnie i skupimy się na mocnym treningu, budowaniu nowych tras i zbieraniu materiałów foto i wideo. Od dawna nie mogłem się doczekać tego, żeby poczuć na Fuzzie czerwony i luźny „dirt” w Utah oraz tego, by znaleźć i zjechać nietypowe linie freeride. Rower spisuje się mega dobrze! Wyjazd ten traktuję również jako trening przed Red Bull Rampage, ponieważ w roku 2018 chcę zrobić wszystko, żeby dostać zaproszenie i wrócić na najważniejsze freeride’owe zawody na świecie.

Szymon Godziek podpisał kontrakt z NS Bikes!

Szymon ma ambitne plany na 2018 rok. Oprócz startów w serii FMB World Tour zawodnik i jego team będą pracować nad kilkoma nowymi projektami. Zapraszamy do śledzenia poczynań Szymona na jego kanałach social media – Instagramie i Facebooku.


Oficjalna strona NS Bikes: nsbikes.com
Dystrybucja: 7anna.pl
Zdjęcia: Bartek Woliński /Red Bull