Enduro World Series powraca na jedne z najbardziej rozpoznawalnych tras na świecie, aby rozegrać zawody Canadian Open Enduro presented by Specialized. Impreza będzie częścią Crankworx Whistler, najważniejszego festiwalu rowerowego świata, który rozpocznie się już jutro w Kanadzie. Szósta runda najważniejszej serii enduro na świecie rozpocznie zmagania podczas festiwalu Crankworx i będzie to jeden dzień emocjonującego ścigania. W niedzielę na starcie stanie ponad 350 zawodników z całego świata.

Zapowiedź szóstej rundy Enduro World Series 2018 - Whistler
Justin Leov

Trasa składać będzie się z pięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 52 kilometrów i 3682m przewyższenia. Dla tych, którzy chcieliby zmierzyć się z najlepszymi, zorganizowano imprezę Bell Helmets Canadian Open Challenger. W sobotę zawodnicy przejadą cztery odcinki, które zostaną użyte podczas EWS.

Zapowiedź szóstej rundy Enduro World Series 2018 - Whistler
Sam Hill

W rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu jest aktualny Mistrz EWS Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavic). Sam wygrał w tym roku aż cztery z pięciu rund i z całą pewnością również w Whistler będzie trudny do pokonania. W ubiegłym roku triumfował tu Jesse Melamed (Rocky Mountain/Race Face Enduro Team), który chciałby powtórzyć swój wyczyn, ale nie można zapominać również o drugim w klasyfikacji generalnej Damienie Otonie (Unior Devinci Factory Racing) czy trzecim Martinie Maesie (GT Factory Racing).

Zapowiedź szóstej rundy Enduro World Series 2018 - Whistler
Cecile Ravanel

Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team) jest na najlepszej drodze, aby zaliczyć perfekcyjny sezon, a Whistler jest jej ulubioną rundą. Przeszkodzić jej w kolejnym zwycięstwie z pewnością będą chciały Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective) i Katy Winton (Trek Factory Racing), które zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Wszyscy uwielbiają Whistler i festiwal Crankworx, który jest prawdziwym świętem kolarstwa górskiego. W tym roku trasa będzie wiodła po kilku klasycznych odcinkach oraz kilku zupełnie nowych. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć rywalizację na najwyższym światowym poziomie.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com