Największa freeride’owa impreza na świecie powraca i w sezonie 2019 odbędzie się 25-go października w Utah. W Red Bull Rampage weźmie udział 21 najlepszych freeriderów na świecie i ponownie spotkają się w tej samej strefie na pustyni w Utah, gdzie rywalizowali podczas ubiegłorocznej edycji.

Szymon Godziek, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Paris Gore

Potwierdzone nazwiska, to m.in. ulubieńcy fanów Andreu Lacondeguy czy Ethan Nell, którzy w zeszłym roku zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W zawodach zobaczymy również obrońcę tytułu Bretta Rheedera, który wystartuje w Utah już po raz piąty w karierze.

Po raz kolejny elita najlepszych zawodników na świecie spotka się na zboczach gór pośrodku pustyni, aby zbudować swoje własne linie i pokazać najlepsze możliwe przejazdy. Każdy z nich będzie mógł wziąć ze sobą ekipę składającą się z dwóch osób, które pomogą w budowaniu trasy. To oznacza, że praktycznie każdy zawodnik będzie mógł pojechać kompletnie inną linią niż reszta stawki. W tym roku na budowę przeznaczone będą cztery dni, a kolejne cztery na treningi.

Reed Boggs, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Garth Milan

Lista zakwalifikowanych zawodników:

  • Brett Rheeder
  • Andreu Lacondeguy
  • Ethan Nell
  • Tom van Steenbergen
  • Thomas Genon
  • Tyler McCaul
  • Kyle Strait
  • Szymon Godziek
  • Kurt Sorge
  • Brendan Fairclough
Kyle Strait, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Garth Milan

Kompletną nowością w tym roku będą kwalifikacje do imprezy. Zawody Marzocchi Proving Grounds presented by 5.10 będą pierwszymi oficjalnymi kwalifkacjami w tym sezonie do Red Bull Rampage. Zawody odbędą się w Oregon Dirt Park na wschód od Bend, Oregon, USA. Design toru będzie odpowiedni dla profesjonalnych zawodników oraz młodych aspirujących amatorów, aby mogli się pokazać i wygrać zaproszenie na wielki show w Utah. Planowana trasa będzie miała wiele linii i składać się będzie z dużych dropów, ogromnych band i hop, a wśród potwierdzonych zawodników znajdują się takie nazwiska jak: Antoine Bizet, Nicholi Rogatkin, Louis Reboul, Reece Wallace, Conor Macfarlane, Sam Reynolds, Tomas Lemoine, Jordie Lunn, DJ Brandt, Jaxson Riddle, William Robert czy Casey Brown.

Kolejna impreza kwalifikacyjna będzie odbywać się w trakcie trzeciej edycji Black Sage Fest, czyli imprezy będącej częścią Fest Series. Takie połączenie z pewnością zapewni mnóstwo emocji podczas weekendu z zawodami organizowanymi przez Carsona Storcha i Kyle’a Jamesona. Zawody będą miały format luźnej sesji z takimi prosami jak Graham Aggasiz, Kurt Sorge, Cam McCaul, Tyler McCaul, Ryan „R-dog” Howard, Cam Zink, Kyle Strait czy Nico Vink.

Szymon Godziek, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Bartek Woliński

Więcej informacji o zawodach: