Słowenia na początku roku jest bardzo oblegana przez zawodników zjazdowych. Zaledwie dwa tygodnie temu w Mariborze odbyła się pierwsza runda iXS Pucharu Europy DH, a w ubiegły weekend w tym samym miejscu sezon startów zainaugurował Puchar Świata DH. Tym razem w dniach 4-5 maja zawodnicy zmierzą się podczas drugiej rundy iXS Pucharu Europy DH w Kranjskiej Gorze.

Joshua Barth, iXS Puchar Europy DH 2018

Tak było w ubiegłym roku:

Tutejsza trasa mierzy zaledwie 2000 metrów, ale składa się z tysięcy korzeni. To właśnie ta przeszkoda jest tu najpopularniejsza i wielu zawodnikom spędza sen z powiek. W tym roku organizatorzy przygotowali trochę modyfikacji i ulepszeń trasy, ale i tak praktycznie nie da się objechać i uniknąć wszędobylskich korzeni. Zwłaszcza w mokrych warunkach, które prognozowane są na weekend, zawody mogą być wielką loterią i może dojść do wielu niespodzianek.

Monika Hrastnik, iXS Puchar Europy DH 2018

Trasa w ubiegłym roku widziana oczami Gabriela Wibmera wyglądała tak:

Podczas zawodów w 2018 roku triumfowali tutaj Monika Hrastnik oraz Joshua Barth. W tym roku na pierwszą rundę zjechała się prawie cała czołówka Pucharu Świata DH, więc tak naprawdę wciąż nie wiadomo kto dobrze przepracował zimę i może uchodzić za faworyta do wygrania najważniejszej europejskiej serii.

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube