Już w najbliższą sobotę 21-go września w szwajcarskiej miejscowości Zermatt odbędzie się finałowa, ósma runda tegorocznej serii Enduro World Series. Tym samym po raz pierwszy w historii serii nagrody końcowe wręczone zostaną w innym miejscu niż Finale Ligure, które do tej pory co roku kończyło sezon zmagań w najważniejszej serii rowerowego enduro na świecie.

Enduro World Series Zermatt / zdjęcie: Dario Furler

Warto dodać, że mimo wszystko Finale Ligure i tak zakończy sezon Enduro World Series. Jednak rozegrane zostaną tam zawody Pucharu Narodów EWS, który odbędzie się w dniach 28-29 września.

Pięć etapów na koniec

Na koniec sezonu zawodnicy będą mieli do pokonania pięć odcinków specjalnych zlokalizowanych u podnóży szczytu Matterhorn. W ciągu jednego dnia do pokonania będzie ponad 46 kilometrów z czego 18 z nich to odcinki specjalne (+8km wyciągami). Przewyższenie podczas odcinków sięgać w sumie będzie prawie 2900m.

Tutejsze odcinki charakteryzują się zmienną alpejską scenerią, która z całą pewnością nie ułatwi zadania walczącym o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na kolejnych etapach znajduje się mnóstwo wymagających kamiennych i korzenistych sekcji, szybkich i płynnych leśnych odcinków, a także mnóstwo luźnego szutru czy wąskich ścieżek.

Kto zostanie Mistrzem EWS 2019?

Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective) dzięki zwycięstwu podczas siódmej rundy Enduro World Series w Northstar (wygrała wszystkie tegoroczne rundy!) zapewniła sobie tytuł na jedną rundę przed końcem, więc wizyta w Szwajcarii będzie już tylko formalnością. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmie Noga Korem (GT Factory Racing), a o trzecią lokatę na koniec sezonu powalczą Andreane Lanthier Nadeau (Rocky Mountain/Race Face Enduro Team) i Francuzka Morgane Charre.

Isabeau Courdurier, Enduro World Series #7 – Northstar

Wśród panów na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Florian Nicolai (Canyon Factory Racing), ale tuż za nim znajduje się Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavic), który ma ogromną ochotę na obronę tytułu z zeszłego roku. Obronić trzecie miejsce z pewnością będzie chciał Francuz Kevin Miquel, ale będzie musiał odeprzeć ataki takich zawodników jak Adrien Dailly (Team Lapierre), Dimitri Tordo (Canyon Factory Racing) czy Remi Gauvin (Rocky Mountain/Race Face Enduro Team).

Sam Hill, Enduro World Series #6 – Whistler / zdjęcie: Fraser Britton

W klasyfikacji zespołowej tylko prawdziwa katastrofa może odebrać zwycięstwo ekipie Canyon Factory Racing, która pewnie prowadzi w rankingu przed zespołem Rocky Mountain/Race Face Enduro Team.

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube