PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Ostatniego weekendu swój sezon na dużych kołach Dawid Godziek rozpoczął w świetnym stylu! Zdobywając złoto podczas Garmin Winter Sports Festival w kategorii MTB Dawid ponownie udowodnił, że radzi sobie świetnie nie tylko w dyscyplinie BMX. W zawodach udział wzięło 15 zawodników pochodzących z Polski, Węgier, Rosji oraz Ukrainy. Na drugim miejscu uplasował się Marek Łebek, a na trzecim stopniu podium stanął Yura Starosta.  Zawody odbyły się na Kotelnicy Białczańskiej, a zawodnicy startowali tym razem na przeszkodzie zbudowanej ze śniegu, a nie standardowo z ziemi!

W swoim finałowym przejeździe zawodnik wykonał ewolucję zwaną „Twister Nohand”, której aktualnie na całym świecie nie wykonuje nikt inny. Zawody te zaliczają się do serii oficjalnych mistrzostw FMB World Tour w kategorii bronze, więc Dawid z powodzeniem zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Głównym celem zawodnika na ten rok jest zdobycie awansu do światowej czołówki, czyli serii Crankworx Diamond Edition. W związku z tym, Dawid ma w planach mocne starty w zawodach FMB, by zdobywać punkty oraz wymarzoną dziką kartę.

Zobacz aktualny profil Dawida w rankingu FMB World Tour!

Lepszego startu sezonu na MTB nie mogłem sobie wymarzyć. Jestem bardzo zadowolony i mocno zmotywowany na kolejne starty, bo każde zwycięstwo zbliża mnie do występu w Crankworx’ie! Poza tym, MTB to dla mnie zawsze świetna zabawa. Kolejne miesiące poświęcę na solidny trening i myślę, że sezon 2019 będzie tak mocny, jak samo jego rozpoczęcie.

– Dawid Godziek

Zobacz finałowy przejazd Dawida na jego fanpage’u.

Śledź Dawida na: