Do kolejnej imprezy spod znaku Crankworx World Tour zostało jeszcze trochę czasu, ale ostatecznie organizatorzy postanowili już podjąć decyzję i tym samym przenieść drugi tegoroczny przystanek. Festiwal Crankworx Innsbruck nie odbędzie się zgodnie z planem i został przeniesiony na koniec września 2020 roku.

Peter Kaiser / zdjęcie: Fraser Britton

W związku z niepewną sytuacją z pandemią koronawirusa COVID-19 nasz międzynarodowy zespół odpowiedzialny za organizację festiwali Crankworx na całym świecie podjął trudną, ale niezbędną decyzję. Tym samym drugi przystanek w Innsbrucku nie odbędzie się w dniach 10-14 czerwca.

Festiwal Crankworx Innsbruck 2020 odbędzie się w nowym terminie: 30 wrzesień – 4 październik.

Marcin Rot vs Adrien Loron / zdjęcie: Fraser Britton

Monitorujemy na bieżąco sytuację z naszymi kolegami w Austrii i ostatecznie podjęliśmy decyzję, że musimy znaleźć alternatywę dla przystanku w Innsbrucku. Przy organizacji i sukcesie naszych festiwali pracuje mnóstwo ludzi, doliczając do tego zawodników, media, sponsorów oraz fanów, niemożliwym jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w obecnej sytuacji. Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Próbowaliśmy ustalić jakiś sensowny nowy termin, a musimy mieć na uwadze, że tegoroczna jesień będzie bardzo mocno obstawiona wszelkiego rodzaju imprezami, które zostały przeniesione z początku roku. Przełom września i października jest najlepszym możliwym momentem w Innsbrucku, biorąc pod uwagę pogodę czy dostępność hoteli. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za ich zrozumienie obecnej sytuacji i mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli przygotować wielkie show bez przeszkód.

– Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour
Tomas Slavik vs Luca Cometti / zdjęcie: Fraser Britton

Decyzja o przeniesieniu imprezy nie należała do łatwych. Po trzech latach sukcesów nie chcieliśmy zawieść zawodników, fanów, mediów, wolontariuszy czy wszystkich innych, którzy byli zaangażowani w festiwal. Dlatego postanowiliśmy przenieść imprezę na jesień i chcemy podjąć się operacji podziękowania naszym wszystkim partnerom i sponsorom w najlepszy możliwy sposób. Chciałbym też podziękować fanom za ich cierpliwość i zrozumienie w tych trudnych czasach. Mam nadzieję, do zobaczenia wkrótce!

– Georg Spazier, Organizator Crankworx Innsbruck
Antoine Bizet vs Jonny Kielhorn / zdjęcie: Fraser Britton

Wszystkie bilety zakupione do tej pory zachowują swoją ważność na nową datę. Przystanek w Whistler na chwilę obecną pozostaje bez zmian i odbędzie się w dniach 5-16 sierpnia 2020. Do tego czasu prosimy wszystkich o zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa oraz skupieniu się na własnym zdrowiu i zapobieganiu zakażeniom. Mamy nadzieję, że wszyscy niedługo wrócimy do normalnego życia i jazdy na rowerach!

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr