REKLAMA

Długi okres oczekiwania na kolejną edycję imprezy Red Bull District Ride można uznać za zakończony! Po trzech latach nieobecności jedyna w swoim rodzaju impreza slopestyle’owa powraca do Norymbergi. W dniach 4-5 września w historyczna część starego miasta niemieckiej Norymbergi zamieni się w największy na świecie tor urban freeride, gdzie rywalizować będą najlepsi zawodnicy świata.

Nicholi Rogatkin @ Red Bull District Ride 2017

To niemieckie miasto ma długą historię współpracy z serią FMB World Tour. Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane tu w 2005 roku, a triumfował w nich Aaron Chase. W tym roku weteran i legenda tego sportu powróci do Norymbergi, ale w roli głównego budowniczego toru. Jego kreatywność i pomysłowość zawsze stały na wysokim poziomie, więc zapowiada się naprawdę ciekawy i ekscytujący tor.

Zaprojektowaliśmy trasę we współpracy z zawodnikami i pod kątem oglądania rywalizacji na żywo. Wydaje mi się, że wszystko pójdzie płynnie i ekscytująco, a zawodnicy poczują tą energię i dadzą z siebie wszystko. Norymberga jest idealnym miejscem do organizacji takiej imprezy jak Red Bull District Ride: miasto, publiczność, atmosfera, wszystko tu jest inne niż na pozostałych zawodach. Nie mogę się doczekać aż zaczniemy budowę i rozpocznie się szaleństwo!

– Aaron Chase
Szymon Godziek @ Red Bull District Ride 2017

Finałowy dystrykt zlokalizowany będzie tradycyjnie w samym sercu historycznego miasta, a w tym roku będzie jeszcze bardziej progresywny i spektakularny niż wcześniej. Kilkadziesiąt tysięcy widzów, którzy zbiorą się na rynku z całą pewnością nie będzie zawiedzionych.

Erik Fedko po raz pierwszy wystartował w imprezie w 2017 roku i był to początek jego slopestyle’owej kariery. Z całą pewnością będzie chciał się dobrze zaprezentować przed domową publicznością także i w tym roku.

Erik Fedko @ Red Bull District Ride 2017

Ta trasa jest jedyna w swoim rodzaju, a wokół niej zbiera się ponad 80000 tysięcy osób! Wszystko to składa się na niesamowitą atmosferę i unikalność imprezy. Dodatkowo start jest zlokalizowany na murze starego miasta – to naprawdę super uczucie! W zawodach trzeba pokazać, że jest się uniwersalnym riderem – są tu duże hopy, skatepark, dirty czy linie, których nigdzie indziej nie spotkamy.

– Erik Fedko

W 2017 roku Erik zajął dobre piąte miejsce, ale w tym roku 22-latek celuje w dużo lepszy wynik.

Red Bull District Ride to praktycznie domowa impreza dla mnie. Jestem bardzo podekscytowany możliwością startu i mam nadzieję na dobry wynik w tym roku. Z całą pewnością dam z siebie wszystko!

– Erik Fedko
Emil Johansson @ Red Bull District Ride 2017

Również Aaron Chase wie jak to jest stanąć na najwyższym stopniu podium zawodów Red Bull District Ride:

Jako zawodnik zawsze koncentrowałem się na kilku rzeczach, które były inne. W stawce jest mnóstwo zawodników, którzy mają niesamowite sztuczki, a na koniec okazuje się, że wszyscy zrobili podobne przejazdy. Po prostu trzeba być sobą i się wyróżnić!

– Aaron Chase

Dokładnie w taki sposób pokazał się Nicholi Rogatkin w 2017 roku, kiedy postawił wszystko na jedną kartę by pokonać Emila Johanssona. Na ostatniej hopie wylądował po raz pierwszy w historii 1440 (4 obroty!) i tym samym wygrał z młodym Szwedem o zaledwie punkt!

O zawodach Red Bull District Ride

Red Bull District Ride is a FMB World Tour Diamond event and is a part of the Freeride Mountain Bike World Tour.

Official website: redbulldistrictride.com
Media: Red Bull District Ride 2020, facebook, instagram, youtube