Gdy Włoski Związek Kolarski wymusił odwołanie wszelkich zawodów kolarskich do 1-go czerwca 2020 roku stało się jasne, że druga runda zawodów Superenduro MTB również się nie odbędzie. Inauguracja sezonu została przełożona, a zawody drugiej eliminacji zaplanowane były w Punta Ala na 16-17 maj.

Szanse, że kolejna runda zostanie przełożona na październik czy nawet listopad są bardzo małe, a to z powodu braku wolnych terminów. Nie ma sensu również ukrywać, że klimat ogólnej niepewności, który wytworzył się w związku ze światową pandemią, sprawia że planowanie czegokolwiek na sezon letni jest bardzo problematyczne.

Zawody Superenduro MTB 2019 w Punta Ala.

Sytuacja jest bardzo skomplikowana i wymaga podejmowania decyzji z uwagą na wszystkie zainteresowane strony. Zaplanowanie nowej daty w sezonie 2020 jest bardzo ciężkie, a my nie możemy pozwolić sobie na poruszanie się w ciemnościach. W tym roku poprosiliśmy już wielu organizatorów chcących zrobić swoje imprezy w PuntAla Camp & Resort, aby przenieśli je na 2021, a nawet 2022 rok. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiedniej profesjonalnej pomocy i tym samym wolimy odwołać wszelkie imprezy, by jak najlepiej przetrwać te trudne czasy.

– Thomas Daddi, PuntAla Camp & Resort

Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że organizatorzy mimo wszystko chcieli rozegrać tegoroczny sezon, nawet kosztem odbycia się tylko trzech rund. Jednak odpowiedzialność za życie i zdrowie zawodników oraz kibiców sprawiły, że musieliśmy zmienić nasz tok myślenia.

Zawody Superenduro MTB 2019 w Pietra Ligure.

Wiemy, że wszyscy są już spragnieni jazdy na rowerze oraz oczekiwania na wyjście z domu, jednak też nie możemy dać się porwać szaleństwu. Tym samym zdecydowaliśmy o odwołaniu całej tegorocznej serii Superenduro MTB, w skład której wchodziły rundy włoskiego pucharu enduro czy EWS Qualifier.

Jeśli jakimś cudem warunki pozwolą, to chcielibyśmy rozegrać pojedyncze zawody w La Thuile 22-23 sierpnia oraz/lub w Pietra Ligure 10-11 października. Jednak będzie to bardziej luźna forma niż znana dotychczas z naszych zawodów.

Trzymajcie się!

O serii Superenduro

Superenduro to rowerowe zawody enduro, których głównym celem jest stworzenie uniwersalnego formatu ścigania dostępnego dla każdego kolarza górskiego bez konieczności kupowania specjalnego ubrania czy sprzętu, a zarazem wymagającego na tyle, że będzie to wyzwanie dla zawodowców. Imprezy Superenduro tworzone są przez grupę przyjaciół, którzy starają się stworzyć miłą i rodzinną atmosferę oraz zaszczepić ducha rywalizacji i fair play.

Oficjalna strona: superenduromtb.com
Media:
facebook, instagram, youtube, flickr