JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Na jesieni zeszłego roku w moje lepkie ręce wpadła totalna nowość od włoskiego producenta MET Helmets. Kask Terranova to uzupełnienie oferty i pozycjonowany jest on pomiędzy budżetowym modelem Echo, a modelem premium Roam. Dodatkowo Terranova dostępny jest w dwóch wersjach, z systemem bezpieczeństwa MIPS lub bez niego. Jak kask poradził sobie w ciągu półrocznej jazdy w jesienno-zimowo-wiosennych warunkach?

Kask MET Terranova.

Kask MET Terranova

Główne przeznaczenie kasku to szeroko rozumiana jazda enduro, trail czy all mountain. Stąd też niska waga (345g w wersji rozmiarowej M) oraz duża ilość otworów wentylacyjnych (17 sztuk). Znajdziemy tutaj także specjalne otwory umieszczone pod daszkiem, których głównym zadaniem jest bycie w gotowości do „odłożenia” okularów, gdy z nich nie korzystamy.

Główna skorupa kasku wykonana została w technologii in-mould i składa się głównie z szeroko stosowanej w kaskach rowerowych pianki EPS. Tylna część kasku została dodatkowo wydłużona, aby chronić potylicę. Daszek jest elastyczny i łatwo go ustawić w dowolnej pozycji. Za komfort użytkowania dbają antyalergiczne gąbeczki, a dla szukających większej wygody, zawsze można wyposażyć się w opcjonalną wkładkę żelową GELO2.

System dopasowania Safe-T DUO jest bardzo prosty w obsłudze, a zmianę rozmiaru możemy regulować w dwóch płaszczyznach.

Za dopasowanie kasku do naszej głowy dba system regulacji Safe-T DUO. Głównym pokrętłem regulujemy obwód głowy, co jest dziecinnie proste do zrobienia. Z kolei głębokość regulowana jest w środkowej i wewnętrznej części kasku oraz posiada trzy ustawienia. Zapięcie to typowa klamra z regulacją długości paska. Co ciekawe, do pokrętła regulacyjnego można przymocować lampkę LED, która z całą pewnością zwiększy naszą widoczność na drodze.

Specyfikacja

  • technologia in-mould
  • 17 otworów wentylacyjnych
  • antyalergiczne wkładki
  • regulowany i elastyczny daszek
  • system dopasowania Safe-T DUO
  • kompatybilny z goglami i lampką LED MET
  • system bezpieczeństwa MIPS (opcja)
  • rozmiary: S/M/L
  • waga: 345g roz.M

Podsumowanie

Pół roku jazdy sprawiło, że wystarczająco dobrze poznałem model MET Terranova i z czystym sumieniem mogę go polecić osobom, które szukają dobrze wykonanego i wygodnego kasku, a przy tym nie chcą zrujnować swojego budżetu.

Najczęściej używanym przeze mnie elementem jest regulacja rozmiaru, a to głównie z racji jesienno-zimowych (oraz wiosennych) warunków. Bardzo często używałem METa z kominiarką czy czapką, które w innych moich kaskach bardzo niszczyły wewnętrzne gąbki. Tutaj wciąż są jak nowe i dobrze wróży to przed nadchodzącymi letnimi dniami.

Regulowany daszek jest bardzo łatwy w ustawieniu i nie lata bez potrzeby. Otwory do trzymania okularów podobnie jak u innych producentów sprawiają, że nieużywane wpijają się dość mocno w naszą czaszkę. Wentylacja w zimowe dni sprawiała, że w lato z całą pewnością będzie nam wystarczająco chłodno – to mogę Wam zagwarantować haha.

– Tomasz Profic, 43RIDE

Kask MET Terranova można dostać u polskiego dystrybutora velo.pl w cenie 379zł lub w wersji z MIPS za 499zł. Opcjonalna lampka to koszt 32.90zł, a żelowa wkładka GELO2 34.90zł.

O marce MET Helmets

MET S.p.A to jeden z liderów światowych producentów kasków rowerowych. Nasza siedziba zlokalizowana jest w samym sercu włoskich Alp, a naszą misją zawsze było tworzenie najlepszej jakości produktów z alpejskim dziedzictwem.

Oficjalna strona: 
met-helmets.com
Dystrybucja: velo.pl
Media: 
facebooktwitterinstagramvimeoyoutube