REKLAMA

Pierwsze zawody z serii Local Series of Downhill odbyły się w 2014 roku, na chwilę obecną cały cykl obchodzi już swoje szóste urodziny!

Local Series of Downhill to nie tylko wyścigi, to przede wszystkim spotkania z ziomkami, chillout i dobra zabawa. Z każdym rokiem coraz więcej nowych twarzy zasila naszą rowerową rodzinę, którą charakteryzuje zajawa do dwóch kółek i pełen luz! Cykl jazdek z góry na dół – potocznie zwany LSD to wydarzenie, na które rowerowi fanatycy czekają z niecierpliwością!

W tym sezonie kolejny raz powalczymy o tytuł króla LSD w aż 4 kategoriach, a warto zaznaczyć, że w Polsce jest to jedyny, niezależny cykl zawodów downhillowych! Ponadto przygotowaliśmy dla Was 4 (AŻ C-Z-T-E-R-Y) edycje! Pewnie jesteście ciekawi jak będzie przebiegała trasa i czego możecie się spodziewać po danej miejscówce? Poniżej znajdziecie krótkie opisy adekwatne do danej edycji rowerowego ćpanka!

1 edycja – Kasina Wielka

Sezon startowy 2020 w MTB DH, otwieramy zawodami Local Series of Downhill w jednym z najlepszych miejsc na mapie rowerowej polski – Bike Park Kasina!

Dokładnie rok temu, pomimo zimowych warunków, rozpoczęliśmy sezon 2019 w tym miejscu z liczną frekwencją przekraczającą 150 zawodników rozgrzewanych zajawką!

Zapraszamy wszystkich do poprawienia tego wyniku podczas najlepszych zjazdowych zawodów w ocenie zawodników, podczas których w świetnej atmosferze ścigać się będziemy na jednej z wielu dobrych tras Bike Parku Kasina. Dodatkowo rozegrane zostaną konkurencje dodatkowe podczas których będziecie mogli zobaczyć niesamowite akrobacje czy skoki na najwyższym poziomie!

Link do zapisów: race-timing.pl/pl/zawody/112

2 edycja – Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar

Druga edycja zawodów Local Series of Downhill 2020, będzie jednocześnie historycznym wydarzeniem! Po raz pierwszy w Polsce, odbędą się zawody zjazdowe w stylu AIR DH! Czym one się różnią od zwykłych zawodów zjazdowych? Zamiast pędzić w dół po ciasnych i technicznych trasach downhillowych, zawodnicy będą mieli okazję ścigać się na trasie typu AIR LINE, umiejscowionej w Bike Parku PKL Żar, w Międzybrodziu Żywieckim!

Obawiasz się dużych lotów? To nie problem, każdy element jest zbudowany w odpowiedni sposób pozwalający na bezpieczne pokonanie każdego skoku, lecz jeżeli chcesz się zmagać z najszybszymi o koronę góry Żar, na pewno będziesz musiał/musiała wykazać się dobrymi umiejętnościami szybkiego pokonywania wszystkich przeszkód na trasie!

Bądź wraz z nami częścią tego kultowego wydarzenia, ponad to organizowane będą liczne konkurencje dodatkowe takie jak: skok w dal, bunnyhop challenge, whip contest czy losowanie nagród w „Twoim szczęśliwym numerku”, co stało się już naszą nieodłączną tradycją!

Link do zapisów: race-timing.pl/pl/zawody/114

3 edycja – Wisła, Stożek

Trzecia edycja zawodów Local Series of Downhill 2020, odbędzie się w legendarnym Polskim Bike Parku – Wisła-Stożek. W tym miejscu odbywały się imprezy rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i LSD! Trasy w tym miejscu zdecydowanie są jednymi z najbardziej technicznych w naszym kraju, a otaczająca je okolica pełna dzikiej natury i wspaniałych widoków na Beskid Śląski, czyni to miejsce wyjątkowym.

Link do zapisów: race-timing.pl/pl/zawody/113

4 edycja – Wisła, Skolnity

Finałowa edycja Local Series of Downhill 2020, zawita w nowej dla serii lokalizacji – Wisła – Bike Park Skolnity! Trasy zbudowane przez jednych z największych zajawkowiczów w kraju, pełne zakręconych odcinków oraz przyjemnych skoków, idealnie dopełniają całą serię i pozwalają na huczne zakończenie sezonu w doborowym towarzystwie!

Link do zapisów: race-timing.pl/pl/zawody/115

Zapowiada się naprawdę dobry, intensywny i rowerowy rok! Bierzcie znajomych, nieznajomych, rowerowych świrów i tych nie rowerowych też i koniecznie wpadajcie na Local Series of Downhill, obecność obowiązkowa!

Poza sporą dawką LSD nie obejdzie się bez upominków od naszych sponsorów, którzy w sezonie 2020 zasilą pulę nagród: DIVERSE, Pitcha Polska, TYGU, NS Bikes, 7anna, aljot.pl oraz MAD PIG!

Więcej informacji znajdziecie na naszym Fanpage: facebook.com/LSD.local.series.of.downhill

Do zobaczenia! Piątka!

Klasyfikację generalną w sezonie 2020 będziecie mogli znaleźć pod adresem: 43ride.com/wyniki-zawodow/lsd-2020

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow