Kolejny dzień festiwalu rowerowego Crankworx B.C. za nami i to oznacza zarazem koniec rywalizacji w Sun Peaks. Nadeszła tym samym pora na zmianę miejsca, a ostatnimi zwycięzcami przed opuszczeniem Sun Peaks, zostali Vaea Verbeeck i Jackson Frew.

Vaea Verbeeck / zdjęcie: Clint Trahan

Dla Verbeeck to były niesamowite dni, które przyniosły jej aż trzy złote medale. Wpierw triumfowała w Dual Slalomie, następnie wygrała Air DH, a teraz była najlepsza w zjeździe.

To szalone! Nie wiem jak to się stało, ale przyjechałam tutaj bez jakichkolwiek oczekiwań i przemyśleń. Jednak jak popatrzę na każde zawody z osobna, to jestem bardzo zadowolona, że wszystko świetnie się ułożyło, a ja się dobrze bawiłam.

Festiwal Crankworx B.C. to naprawdę dobra zabawa i najlepsze co mogło nas spotkać w ostatnim czasie. Dzisiejsza trasa była bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie oraz ciężko było jechać przez cały czas na maksa. Tym bardziej, że jest bardzo szybka i pozwala na jazdę na krawędzi.

– Vaea Verbeeck

Z kolei na najwyższym stopniu podium u panów, stanął Jackson Frew, który jakiś czas temu przeniósł się na stałe do pobliskiego Kamloops.

Kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać po dzisiejszym wyścigu. Czułem się dobrze na rowerze, a trasa była po prostu świetna. Starałem się tylko utrzymać dobre tempo do samego końca i jak widać udało się!

– Jackson Frew
Jackson Frew / zdjęcie: Clint Trahan

Podobnie jak Verbeeck, również Frew miał już na zwycięstwo podczas Crankworx B.C.. Dzień wcześniej okazał się najlepszy w zawodach Crankworx Air DH Sun Peaks i dziś tylko potwierdził, że jest w wyśmienitej formie.

Garret Mechem / zdjęcie: Clint Trahan

Jestem bardzo szczęśliwy w tym momencie, bo nie spodziewałem się takiego dobrego otwarcia festiwalu. Czuję, że jestem w gazie i trzeba teraz tylko dojechać do końca eventu na dobrych miejscach. Dzisiejsze zwycięstwo dodało mi dużo pewności siebie.

– Jackson Frew

Pełne wyniki: Crankworx Downhill Sun Peaks

Kolejną zawodniczką, która cieszyła się z dobrego miejsca, była druga na mecie Gracie Hemstreet. Dzień wcześniej zaliczyła swoje pierwsze podium w profesjonalnej karierze, a dziś przegrała o mrugnięcie okiem – była gorsza o zaledwie 0.005s od Verbeeck!

To był dobry wyścig, podobnie jak treningi. Jazda była płynna i szybka, a ja się dobrze bawiłam przez cały czas na i poza trasą.

– Gracie Hemstreet
Gracie Hemstreet / zdjęcie: Clint Trahan

Podium uzupełniła Casey Brown, która we wczorajszym wyścigu Air DH była druga. Wśród panów na drugiej lokacie uplasował się Kirk McDowall, a trzeci był Joe Breeden. Tuż za podium finiszował z kolei Bas van Steenbergen, który mimo czwartego miejsca i tak był zadowolony z wyniku.

Joe Breeden / zdjęcie: Clint Trahan

Po dwóch zwycięstwach na otwarcie, liczyłem na podtrzymanie passy, ale i tak cieszę się z miejsca w Top5. W tej chwili nie mogę być bardziej zadowolony z mojego rezultatu.

– Bas van Steenbergen

Dzięki uzyskanym wynikom, van Steenbergen znalazł się na prowadzeniu w klasyfikacji o tytuł Króla Crankworxa. Z kolei wśród pań, Vaea Verbeeck jest na dobrej drodze do zdobycia tytułu Królowej.

Emmy Lan / zdjęcie: Clint Trahan

Wydaje mi się, że dobre wyniki pomagają mi z pewnością siebie. Nie należę do osób, które czują się pewnie przed startem, więc choć odrobina dobrych wyników zawsze pomaga.

– Bas van Steenbergen

Cieszę się z tego, że wraz z Basem jesteśmy na prowadzeniu. Zwłaszcza cieszę się z jego wyników, ponieważ to pierwszy raz gdy jest na prowadzeniu w takiej klasyfikacji. Bardzo fajnie mieć obok siebie kogoś, kto również jest na fali i razem można wzajemnie się nakręcać do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników.

– Vaea Verbeeck

Obecna klasyfikacja: Król i Królowa Crankworxa

Tuhoto-Ariki Pene / zdjęcie: Clint Trahan

Następne zawody będą miały miejsce w Kicking Horse oraz Golden. Transmisje na żywo przeprowadzi Red Bull TV, a pełen harmonogram festiwalu Crankworx B.C. można znaleźć na stronie crankworx.com.

Poprzednio na Crankworx B.C.:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr