Piąta runda tegorocznej serii Enduro World Series została rozegrana we francuskim Loudenvielle. Zawody Michelin EWS były pierwszym z dwóch starć, które zostały zaplanowane w tym miejscu. Na koniec dnia najszybsi okazali się Jack Moir i Harriet Harnden, a po raz kolejny świetną formę potwierdził Sławek Łukasik.

Noga Korem

Leżące we francuskich Pirenejach Loudenvielle zadebiutowało w zawodach serii Enduro World Series i zapewniło mnóstwo emocji podczas pierwszego starcia. Piękne słońce i suche trasy w trakcie treningów szybko zastąpione zostały przez ulewę i błoto, a zawodnicy musieli pokonać ponad 3000 metrów zjazdu.

Wśród pań pierwsze dwa odcinki padły łupem Nogi Korem (GT Factory Racing), która prowadziła przed Melanie Pugin i Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective). Jednak żadna z nich nie mogła równać się z Harriet Harnden (Trek Factory Racing), która zdominowała rywalizację podczas Królewskiego Odcinka (20s przewagi!) i ostatecznie wygrała swój drugi wyścig w karierze. Tuż za nią na mecie uplasowała się Pugin, a Korem musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Richie Rude

Zupełnie inaczej przebiegała rywalizacja mężczyzn, gdzie Jack Moic (Canyon Collective) kontrolował wyścig od samego startu. Wygrał w sumie trzy z czterech odcinków i nie pozwolił się zbliżyć rywalom nawet na chwilę. Drugie miejsce zajął jego największy rywal Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team), który na finiszu stracił aż 12 sekund. Podium uzupełnił Kevin Miquel (Specialized Racing).

Bardzo dobrą formę podtrzymał nasz jedyny reprezentant, Sławek Łukasik. Na pierwszym odcinku zajął 23 miejsce, OS2 to już 11 pozycja, OS3 to rewelacyjna 4 lokata, a ostatni odcinek to 15 miejsce. Ostatecznie pozwoliło mu to zająć miejsce tuż za czołową dziesiątką.

Sam Hill

W rywalizacji juniorów U21 wyścig wygrał Francescu Camoin (Specialized Racing), który wyprzedził Nasa Arnauda i Jacka Menziesa (Forbidden Synthesis). Wśród pań zwycięską passę podtrzymała Sophie Riva, która pokonała Polly Henderson i Paz Gallo Fuentes.

Kategoria masters to zwycięstwo Karima Amoura przed Michaelem Broderickiem i Darrenem Scottem. Wśród pań triumfowała Stepanka Nestlerova przed Leonie Picton (Liv Racing) i Mary Mcconneloug.

Najlepszym zespołem dnia okazała się ekipa Canyon Collective, która pokonała Specialized Racing i Sunn French Connexion by Alp D’Huez.

Szósta runda w Loudenvielle rozpocznie się już w sobotę od wieczornego prologu. Natomiast w niedzielę rozegrane zostaną kolejne cztery odcinki. 

Pełne wyniki piątej rundy Enduro World Series w Loudenvielle można znaleźć w tym miejscu.

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube