Już w najbliższy weekend wystartuje kolejna światowa seria zawodów rowerowych. We włoskich Dolomitach odbędą się zawody Met Helmets Enduro World Series Val di Fassa Trentino, które będą pierwszą (i drugą) tegoroczną rundą najważniejszej serii rowerowego enduro na świecie.

Poważne ściganie rozpocznie się już w środę, gdy na trasę wyjadą zawodnicy z kategorii pro. W ciągu jednego dnia do pokonania będą cztery wymagające odcinki specjalne, a głównym faworytem do zwycięstwa będzie Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team), który dwa lata temu wygrał tu z przewagą prawie 20 sekund.

Richie Rude

Jego głównymi rywalami będą tacy zawodnicy jak Sam Hill (Team Chain Reaction Cycles), Jesse Melamed (Rock Mountain/Race Face Enduro Team), który będzie szukał rewanżu za kraksę w poprzednich zawodach, Adrian Dailly (Lapierre Zipp Collective) czy Florian Nicolai (Trek Factory Racing). Nie można zapominać również o Edzie Mastersie (Pivot Factory Racing) czy Antoine Vidalu (Commencal Enduro Team), który rozpocznie swój pierwszy sezon w elicie enduro.

Isabeau Courdurier

Wśród pań do rywalizacji wraca absolutna dominatorka EWS Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), która dwa lata temu pokonała drugą Andreane Lanthier Nadeau (Rocky Mountain/Race Face Enduro Team) aż o 34 sekundy. Trzeba również pamiętać o takich zawodniczkach jak Noga Korem (GT Factory Racing), Raphaela Richter (Juliana Free Agents) czy Morgane Charre (Pivot Factory Racing).

W zawodach wezmą udział również nasi rodacy – Sławomir Łukasik w elicie mężczyzn oraz Katarzyna Burek w elicie kobiet.

Pierwsza runda odbędzie się w środę, a na starcie drugiej edycji zawodnicy staną już w sobotę. Z kolei w piątek odbędą się zawody EWS80 i EWS100.

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube