Ewolucja kolarstwa górskiego dostarcza precyzyjnie ukierunkowanych elementów odzieży ochronnej, idealnie dopasowanych do danej odmiany MTB. Dotychczas ochraniacze kojarzyły się głownie z kategoriami downhill, freeride czy enduro, gdzie nacisk stawiany jest na maksymalne zabezpieczenie kończyn przed urazem podczas jazdy w dół. Lekkie ochraniacze Endura MT500 D3O® Ghost tworzą kategorię dla kolarzy, którzy podjeżdżają, zjeżdżają, chcą więcej komfortu i bezpieczeństwa, przy poruszaniu się na ścieżkach górskich w systemie interwałowym.

Ochraniacze kolan Endura MT500 D3O® Ghost. Pierwszy stopień bezpieczeństwa.

Specyfikacja:

  • Lekka i elastyczna konstrukcja zapewnia komfort przez cały dzień
  • Wkładki ochronne D3O® Ghost
  • Lekki i elastyczny materiał typu ripstop
  • Szybko odprowadza wilgoć
  • Dodatkowe, boczne panele z neoprenu rozszerzają zakres ochrony
  • Panele ochronne D3O® zgodne z certyfikatem CE EN 1621/1
  • Elastyczny ściągacz z silikonowym wykończeniem zapobiega zsuwaniu się ochraniaczy
Wewnątrz ochraniacza znajdują się panele ochronne D3O® zgodne z certyfikatem CE EN 1621/1. Sam panel jest perforowany i przepuszcza powietrze.
Widoczne silikonowe wykończenie na elastycznych ściągaczach zapobiega zsuwaniu się ochraniacza.
Lekkie i elastyczne ochraniacze to komfort i bezpieczeństwo na cały dzień jazdy.
D3O® zgodne z certyfikatem CE EN 1621/1. Ochraniacz wykorzystują nową generację materiału D3O, który pozostaje elastyczny podczas jazdy, a utwardza się podczas uderzenia przejmując jego energię.
Górny ściągacz elastyczny podobnie jak dolny, jest szeroki, wygodny i dobrze utrzymuje ochraniacz na nodze.
Endura MT500 D3O® Ghost to bardzo lekkie i małe ochraniacze, które zapewniają podstawowy stopień ochrony na górskich, leśnych ścieżkach.
Endura MT500 D3O® Ghost spokojnie zmieszczą się np do nerki (na zdjęciu THULE), gdy ich nie potrzebujesz.

Ochraniacz Endura MT500 Ghost wyposażony w lekki i elastyczny panel D3O® zgodny z certyfikatem CE EN 1621/1, jest pierwszym i podstawowym stopniem bezpieczeństwa w MTB. Duża elastyczność i oddychalność bez uszczerbku dla ochrony przed uderzeniami to super propozycja dla kolarzy przemierzających szlaki górskie. Minimalne gabaryty i lekkość pozwalają w łatwy sposób transportować ochraniacze, gdy ich nie potrzebujemy, a jednocześnie mieć je zawsze pod ręką. Najważniejszym punktem przed zakupem jest idealne dopasowanie rozmiaru do swojej nogi, ponieważ ochraniacz bazuje na samonośności (elastyczna nogawka) i nie mamy możliwości skorygowania obwodu poprzez np. elastyczne taśmy Velcro®. Odpowiedni rozmiar to podstawa bezpiecznego i wygodnego użytkowania podczas jazdy w terenie.

Wykorzystując najbardziej innowacyjne wkładki D3O® Ghost, które zapewniają rzadko spotykane połączenie elastyczności i wysokiego poziomu ochrony z niską masą własną i pełną przewiewnością trzeba przyznać, że Endura wykonała świetną robotę.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Dobrej i bezpiecznej zabawy na swoich ulubionych trasach!

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube