Na świecie wciąż dominuje temat koronawirusa, ale organizatorzy kolejnych imprez rowerowych nie składają broni i walczą o organizację zawodów w sezonie 2021. Bardzo optymistyczne podejście do tematu mieli organizatorzy największego festiwalu rowerowego w zachodniej Europie – iXS Dirt Masters Festival – ale życie jak zwykle zweryfikowało plany. Tym samym festiwal w Winterbergu odbędzie się dopiero w dniach 17-19 września 2021.

Początkowo cała impreza miała odbyć się w maju, jednak dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników organizatorzy zdecydowali się przenieść zawody na sierpień. Obecnie wszyscy walczą z pandemią koronawirusa, a lokalne władze przeciwne są organizacji jakichkolwiek imprez masowych, jednak organizatorzy robią wszystko, aby zapewnić jak najlepsze warunki do bezpiecznego rozegrania całej imprezy.

iXS Dirt Masters Festiwal 2019 – Whip Offs

W ubiegłym roku wszelkie imprezy rowerowe zostały zmiecione z kalendarza przez pandemiczne tsunami, więc teraz wszyscy mają bardzo duże oczekiwania względem nadchodzących miesięcy. Czasy są wciąż niepewne i do końca nie wiemy jakie restrykcje będą obowiązywać i jakie zmiany trzeba będzie wdrożyć. Jednak patrzymy z nadzieją w przyszłość i mamy nadzieje, że uda nam się spotkać w dniach 17-19 września w Bike Parku Winterberg!

– Frank Weckert, organizator Festiwalu iXS Dirt Masters
iXS Dirt Masters Festiwal 2019 – BMO 4X Rumble

Dokładne informacje dotyczące przebiegu festiwalu będą dostępne na naszej stronie i social mediach w nadchodzących tygodniach. Ekipa Bike Parku Winterberg oraz władze miasta Winterberg dokładają wszelkich starań, żeby wszyscy uczestnicy mogli bezpiecznie wziąć udział w festiwalu.

iXS Dirt Masters Festiwal 2019 – iXS Downhill Cup

W trakcie festiwalu odbędą się takie imprezy jak:

  • iXS Downhill Cup
  • Specialized Rookies Cup
  • Kenda Enduro One
  • Continental Slopestyle
  • Warsteiner Whip Off

Sprawdźcie naszą relację z wizyty w Bike Parku Winterberg!

O Bike Parku Winterberg

Bike Park Winterberg to najbardziej wszechstronne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego w Niemczech. W skład bike parku wchodzi aż 11 tras o łącznej długości 12 kilometrów i różnym stopniu trudności. Wśród tras znajdują się strefa dla początkujących, flow trail, pump track, slopestyle czy trasa zjazdowa znana z serii iXS Downhill Cup. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu, szkółka rowerowa, myjka oraz dwa wyciągi.

Oficjalna strona:
bikepark-winterberg.de
Media:
facebook, instagram

O festiwalu iXS Dirt Masters

Oficjalna strona: dirtmasters-festival.de
Media: facebook, instagram