Gdy na początku maja ubiegłego roku trafiły do nas ochraniacze kolan Dainese Trail Skins Pro, to nie mogliśmy się dogadać kto je przygarnie na testy. Ostatecznie wraz z redaktorką Justyną dzieliliśmy się nimi w zależności od potrzeb… i w sumie gdzieś w trakcie użytkowania nikt nie napisał podsumowania. Zimowy sezon nie zachęca do wyjścia na rower, więc zapraszam na krótką lekturę.

Zdjęcie: Jakub Wosik

Ochraniacze na kolana Dainese Trail Skins Pro

Opisywane ochraniacze to przedstawiciel lekkich ochronek na kolana, których głównym zadaniem jest zapewnić maksimum komfortu podczas użytkowania przy zachowaniu podstawowej ochrony kolan. Ochraniacze Dainese są dość miękkie i cienkie, a cała konstrukcja da się bezproblemowo skompresować do plecaka czy torby.

Główna konstrukcja ochraniająca wykonana została ze specjalnej mieszanki węglowo-elastomerowej w technologii Pro Shape 2.0, a jej struktura przypomina plaster miodu. Dla zwiększenia ochrony zastosowano płaskie boczne wstawki. Całość zamontowana jest do specjalnej „skarpety”, która dzięki dwóm rzepom (u góry i u dołu) utrzymuje ochraniacz na miejscu w każdych warunkach.

Podsumowanie

Ochraniacze Dainese Trail Skins Pro doskonale sprawdziły się w swojej roli i z całą pewnością mogę je polecić do luźniejszej jazdy enduro/trail/all mountain. Nie są to najlżejsze ochraniacze w stawce, ale są to różnice rzędu kilkunastu gramów w stosunku do konkurencji. W trakcie upalnych dni noga nie poci się nadmiernie, a dzięki rzepom, ochraniacz jest na miejscu zawsze i wszędzie. Dzięki smukłemu kształtowi idealnie wchodzą pod długie spodnie, choć przez konstrukcję typu plaster miodu potrafią lekko haczyć o nie podczas zakładania (zależnie od materiału spodni – sprawdzone!). Po całym sezonie użytkowania przez dwie osoby nie noszą oznak zużycia i w dalszym ciągu trzymają się jak nowe. Z całą pewnością zostaną z nami na kolejny sezon!

– Tomasz Profic, 43RIDE

Specyfikacja

  • przedni panel chroniący wykonany w technologii Pro Shape 2.0
  • dodatkowe boczne wzmocnienia
  • elastyczna gumka na łydce
  • szerokie paski z regulacją u dołu i góry ochraniacza
  • wsuwana konstrukcja
  • silikonowe wstawki dla utrzymania ochraniacza na miejscu
  • certyfikat bezpieczeństwa CE EN 1621.1
  • dostępne rozmiary: XS / S / M / L / XL
  • waga: 365g (roz.M)
  • cena: shop.43ride.com – 339zł

O marce Dainese

Lino Dainese wpadł na pomysł założenia swojej marki w 1968 roku i miał wówczas zaledwie 20 lat. Pierwszym produktem były spodnie motocyklowe, które pojawiły się na rynku w 1972 roku, a marka Dainese została zarejestrowana w Molvenie we Włoszech. W rowerowym świecie głośno o marce zrobiło się w 1999 roku za sprawą Nico Vouilloz’a, który zdobył wtedy swój siódmy tytuł Mistrza Świata DH. Oprócz niego dla Dainese jeździły takie sławy jak Shaun Palmer, Anne-Caroline Chausson czy Cedric Gracia. Dziś marka jest uznanym na świecie producentem odzieży oraz ochraniaczy motocyklowych i rowerowych.

Oficjalna strona: dainese.com
Dystrybucja: bicyklon.pl
Media: facebook, twitter, instagram, youtube