Tegoroczny sezon zawodów wystartuje już za chwilę. Pośród licznych imprez, które będą chciały zrobić na złość panującemu na świecie wirusowi, znalazła się również dobrze znana i lubiana w kraju seria Local Series of Downhill.

Na sezon 2021 zaplanowane zostały trzy edycje, a każda z nich będzie na swój sposób wyjątkowa!

Jakub Dziedzic, Local Series of Downhill Zawoja 2020 / Zdjęcie: BeHere.photo

1 runda – 15-16 maj, Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar

Pierwsze tegoroczne rowerowe ćpanko odbędzie się w połowie maja w dobrze znanym PKL Bike Park na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Będzie to zarazem edycja rozegrana w formule Air Downhill, która doskonale znana jest m.in. widzom festiwali Crankworx. Pierwsze plany na tego typu zawody w naszym kraju przypadły na ubiegły sezon, ale niestety zostały odwołane z powodu pandemii. Czy uda się w tym roku? Trzymamy kciuki!

Zapisy na zawody: race-timing.pl

2 runda – 24-25 lipiec, Zawoja, Mosorny Groń

Druga runda to wakacyjne starcie w Zawoi. Niegdyś dobrze znane trasy na Mosornym Groniu powoli odżywają, a w dniach 24-25 lipca rozegranie zostanie tam wyjątkowa runda ChainLESS Edition. Jak sama nazwa wskazuje będzie to wyścig zjazdowy bez łańcuchów. Kto okaże się mistrzem techniki i bez wsparcia napędu wykręci najlepszy czas? Tego dowiemy się w połowie wakacji!

Zapisy na zawody: race-timing.pl

3 runda – 2-3 październik, Wisła, Stożek

Na sam koniec sezonu przygotowana została finałowa runda, która będzie typowym zjazdowym wyścigiem na jednej z najciekawszych tras DH w Polsce. W pierwszy weekend października zawodnicy powalczą o ostatnie punkty do klasyfikacji Local Series of Downhill, a areną ich zmagań będzie góra Stożek w Wiśle. Tym samym na koniec sezonu zdecydowanie nie powinno zabraknąć śliskich kamieni i korzeni.

Zapisy na zawody: race-timing.pl

Marcin Matuszny, Local Series of Downhill Wisła 2020 / zdjęcie: Dominik Baran

Klasyfikację generalną oraz wyniki poszczególnych zawodów można będzie śledzić w naszym dziale z wynikami zawodów – 43ride.com/wyniki-zawodow/lsd-2020

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow