Niesamowita stolica Portugalii to jedno z najbardziej charyzmatycznych i tętniących życiem miast w Europie. Lizbona, to miasto, które zbudowane zostało w myśl uderzającego modernizmu, a zarazem znajdziemy tu postępowe myślenie o przyszłości. I to właśnie tutaj w dniach 15-17 października odbędzie się wielki finał tegorocznych Mistrzostw Świata UCI Red Bull Pumptrack.

Spektakularny pumptrack zbudowany przez Velosolutions zlokalizowany jest w parku das Nações, tuż przy słynnym moście Vasco da Gamy, i to właśnie na nim w walce o medale zmierzą się najlepsi zawodnicy na świecie. Główna trasa to prawie 300 metrów długości i po drodze z całą pewnością sprawdzi wytrzymałość fizyczną jak i psychiczną wszystkich uczestników.

Organizatorzy serii – Velosolutions, Red Bull oraz UCI – postanowili połączyć miniony sezon z obecnym. Tym samym wszyscy zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikacje w 2020 roku, będą również uprawnieni do startu w Mistrzostwach Świata UCI Red Bull Pumptrack w 2021 roku. Tym samym walka o najcenniejsze krążki rozpoczęła się na nowo, a ubiegłoroczni mistrzowie Tommy Zula i Payton Ridenour już zapewnili sobie miejsce w finale.

Najbliższe zawody kwalifikacyjne odbędą się już 12 czerwca we włoskiej Gambettoli. Kolejne imprezy to: 10 lipiec w rosyjskim Kazaniu, 10 lipiec w St Charles County w USA, 28 sierpień w Berlinie w Niemczech czy 18 wrzesień w holenderskim Eindhoven. Ostatnia runda kwalifikacyjna odbędzie się 25-go września w szwajcarskim Schüpfheim.

W wielkim finale weźmie udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z 25 krajów, gdzie będą walczyć o przywilej noszenia tęczowej koszulki w następnym sezonie.

O Mistrzostwach Świata UCI Red Bull Pumptrack

Oficjalna strona: redbullpumptrackworldchampionship.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube