Sezon powoli chyli się ku końcowi, a wraz z nim zbliża się finał tegorocznego cyklu National Downhill League, który będzie miał miejsce 2-3 października w Wiśle na Stożku.

W tym sezonie National Downhill League składa się z 6 rund:

  1. runda – DOKA Downhill City Tour – 1-3 maj, Ustroń, Palenica
  2. runda – Local Series of Downhill: Air Downhill – 15-16 maj, Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar
  3. runda – DOKA Downhill City Tour – 4-6 czerwiec, Krynica Zdrój, Słotwiny
  4. runda – Local Series of Downhill: ChainLESS – 24-25 lipiec, Koninki, Tobołów
  5. runda – Hard Downhill League – 4-5 wrzesień, Wisła, Stożek
  6. runda – Local Series of Downhill – 2-3 październik, Wisła, Stożek

Każda z rund dostarczyła zawodnikom wiele emocji, trasy były mocno zróżnicowane, a w ciągu całego sezonu można było na nich znaleźć dosłownie wszystko – każdy z zawodników mógł się wykazać na swojej ulubionej linii.

Zobaczmy zatem jak wygląda klasyfikacja generalna przed edycja finałową!

KOBIETY

Nie wypada zacząć inaczej niż od płci pięknej. Obecnie na prowadzeniu znajduje się Zuzanna Wróbel (881 pkt.), tuż za nią, z taką samą liczbą punktów, odpowiednio na miejscu drugim i trzecim znajdują się Košárková Sabina [BMX Studénka] oraz reprezentantka Gravity Revolt. Tuż za podium zajmuje pozycję młoda, obiecująca zawodniczka Amelia Dudek (500 pkt.). To właśnie między tymi czterema dziewczynami rozegra się walka o miejsca na podium i zwycięstwo, będzie bardzo ciekawie!

HARDTAIL

Na drugi ogień lecą zawodnicy ścigający się bez tylnego zawieszenia. Przed finałową edycją na miejscu pierwszym uplasował się reprezentant HIGH FIVE CREW – Marcin Matuszny (1180 pkt.), jednak po piętach depcze mu Krzysztof Wąsowicz (1020 pkt.) i walka o wygraną rozegra się między tymi dwoma panami, natomiast o miejsce trzecie powalczyć może aż 4 zawodników, poczynając od obecnie trzeciego Patryka Mikołajczyka (540 pkt.), przez zawodników na kolejnych lokatach – Michał Wołoszyn, Jakub Ruszkiewicz, a także Samuel Kuczera. Już za kilka tygodni zobaczymy, który z nich zakończy tegoroczne zmagania na pudle!

JUNIOR

Następna kategoria to zawodnicy w wieku juniorskim (urodzeni w 2003 r. i latach późniejszych), kategoria, która niejednokrotnie w tym sezonie była kategoria najliczniejszą. Na pierwszym miejscu plasuje się reprezentant Gravity Revolt – Kacper Gawlak-Socka (1020 pkt.), tuż za nim sklasyfikowany został zawodnik HIGH FIVE CREW – Wojciech Adamczyk (920 pkt.), a podium dopełnia, obecnie trzeci – Dawid Juroszek (754 pkt.), lecz kandydatów ze sporym dorobkiem punktowym jest więcej. Na pewno w walce o podium liczyć się będą także Kozioł Krystian [Hell Riders Tarnów, 674 pkt.], Toboła Adrian (608 pkt.) oraz zwycięzca ubiegłej rundy, obecny Mistrz Polski – Michał Kokolus (596 pkt.).

FULL

Na deser analizujemy kategorię w której sklasyfikowanych jest ponad 160 zawodników, na prowadzeniu której również znajduje się zawodnik klubu Gravity Revolt – Damian Konstanty (840 pkt.), tuż za nim uplasował się zawodnik z północnej części kraju – Paweł Tyburski (The North, 693 pkt.), a goni ich reprezentant HIGH FIVE CREW – Łukasz Krajcarz (596 pkt.). Sytuacja w tej kategorii jest o tyle ciekawa, że każdy z zawodników z top10 może wskoczyć na podium klasyfikacji generalnej National Downhill League. Będzie ogień!

Link do całej klasyfikacji znajdziecie tutaj:
43ride.com/wyniki-zawodow/ndl-2021

Zważając na powyższe – pierwszy październikowy weekend, bez względu na warunki pogodowe zapowiada się gorąco! Oczywiście dla zwycięzców całego cyklu, prócz upominków rzeczowych czekają nagrody finansowe, a oprócz tego, zupełnie unikatowe, wykonane z litego drewna, statuetki wyrzeźbione przez lokalnego artystę! Będzie grubo! Do zobaczenia na Stożku!